Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: III Rowerowe Potyczki Rodzinne rozstrzygnięte

Sobota, 23 września 2017, 17:58
Autor: red
Żarów: III Rowerowe Potyczki Rodzinne rozstrzygnięte
Fot. UM Żarów
Wielbiciele dwóch kółek mogli wybrać się na wspólną przejażdżkę rowerami oraz wziąć udział w konkursie "III Rowerowe Potyczki Rodzinne", w którym do wygrania były cenne nagrody.

Imprezę we współpracy z Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" zorganizowało Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" oraz Szkoła Podstawowa w Żarowie. Tegoroczne potyczki rodzinne składały się z dwóch części.
- Pierwszą częścią był przejazd odcinka około 12 kilometrów, zgodnie z zaplanowaną trasą, gdzie w wyznaczonych punktach rodziny odpowiadały na pytania dotyczące historii gminy Żarów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drugą częścią były konkurencje sprawnościowe, nad którymi czuwali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Nad bezpieczeństwem uczestników przejazdu rowerowego czuwali policjanci z żarowskiego komisariatu policji. Zwycięskie rodziny otrzymały bony oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy rowerowych potyczek pamiątkowe czapeczki - mówi radna Iwona Nieradka, która każdego roku towarzyszy i uczestniczy w rowerowych akcjach.

Pierwsza nagroda 500 złotych to bon do sklepu rowerowego, który trafił do rodziny Chodynieckich. Kolejne bony o wartości 300 złotych i 150 złotych otrzymały rodziny Ślęzaków i Wabików. Wszystkie nagrody ufundowało Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów". Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Żarów oraz Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja". Finałem wspólnej imprezy było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.
- Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, ale nic nam to nie przeszkadzało i ruszyliśmy na trasę gry terenowej. Trasa wiodła jak zwykle malowniczymi okolicami naszej gminy. Jechaliśmy przez Łażany, Mikoszową i Przyłęgów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia przy następnych imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie: Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja", Szkoły Podstawowej w Żarowie, Burmistrza Miasta Żarów i Agencji Reklamowej Geospace. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych rowerowych akcjach - zachęca Michał Sobczyński prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów".

Była to już kolejna taka inicjatywa, zorganizowana przez miłośników rowerów. Nie tak dawno, Żarowskie Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" było także organizatorem rajdu rowerowego, który odbył się podczas pikniku charytatywnego "Kręcimy dla Julki". Żarowscy rowerzyści rozkręcili całą imprezę, wspierając jednocześnie leczenie chorej dziewczynki. Zapewne nie były to ostanie takie inicjatywy aktywnych cyklistów. Jak sami zapowiadają, każdy z mieszkańców Żarowa i okolic może brać udział w spotkaniach rowerowych, które organizuje Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów".

Wszystkie szczegóły rowerowych akcji można znaleźć na profilu www.facebook.com/RowerowyZarow oraz stronie internetowej www.rowerowy-zarow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group