Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III Świdnicki Bieg Niepodległości

Piątek, 12 listopada 2010, 12:22
Aktualizacja: 20:57
Autor: MDvR
Świdnica: III Świdnicki Bieg Niepodległości
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicka impreza weszła już na stałe do kalendarza obchodów Dnia Niepodległości. W tym roku na stracie stanęła rekordowa liczba – 419 śmiałków.

Oprócz świdniczan pojawili się też zawodnicy reprezentujący: Świebodzice, Wałbrzych, Siedlęcin, Sobótkę, Wrocław, Dzierżoniów, Bydgoszcz, Legnicę, Ostrów Wlkp, Chojnice, Toruń, Nysę, Gliwice, Zgorzelec, Strzegom, Jelenią Górę oraz Smolec. Cieszy też fakt dużej frekwencji dzieci i młodzieży, w tym roku 273 uczestników to najmłodsi, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Punktualnie o 13.00 na trasę biegu zawodników wystartował dyrektor OSIR-u Edmund Frączak. Impreza miała charakter rekreacyjny bez rywalizacji, w której głównym celem jest sam udział i zdrowy styl życia. Trasa biegu łącznie liczyła 4 km, pięć pętli ulicami śródmieścia, a zawodnicy mogli przebiec tyle okrążeń na ile mieli sił. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 400 pamiątkowych koszulek, w których biegacze stanęli do biegu. Na mecie czekało na nich 400 medali a w bufecie ciepła herbata. Po zakończeniu zmagań rozlosowano 46 nagród, talonów rzeczowych i karnetów na 10 wejść na basen i lodowisko. Tradycyjnie nagrodami uhonorowano najmłodszego i najstarszego uczestnika świdnickiego biegu. Byli nimi: półtoraroczny Tymoteusz Zięba i 72-letni Dionizy Czubaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group