Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: III Żarowskie Biegi Strefowe

Piątek, 5 października 2018, 10:28
Autor: red
Żarów: III Żarowskie Biegi Strefowe
Fot. UM Żarów
Blisko 300 biegaczy z całej Polski i nie tylko stawiło się na starcie Żarowskich Biegów Strefowych, które zorganizowane zostały w niedzielę, 30 września z okazji siedemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST–PARK".

Do pokonania były dwa dystanse, na 5 i 10 kilometrów. Wśród uczestników w wielu kategoriach wiekowych nie zabrakło doświadczonych zawodników, którzy biegają w maratonach, ale także początkujących biegaczy i najmłodszych miłośników sportu. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięscy również nagrody finansowe. Nie zawiedli także pracownicy firm z żarowskiej podstrefy ekonomicznej, którzy godnie reprezentowali swoje zakłady oraz przedstawiciele innych przedsiębiorstw i grupy biegowe z regionu. W organizację imprezy oraz biegi czynnie włączyła się działająca na terenie naszej gminy grupa "Żarów Biega". Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
- W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom III Żarowskich Biegów Strefowych. To był wielki zaszczyt gościć w naszym mieście tylu biegaczy. Podziękowania kierujemy także w stronę współorganizatora imprezy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" - mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Impreza przyniosła wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale także kibicom, którzy dopingowali swoich faworytów.
- Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera i unosił się duch sportowej rywalizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w podobnym lub jeszcze większym gronie i będziemy się równie dobrze bawić - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Żarowskie Biegi Strefowe wsparli: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" sp. z o. o., WSSE Aktywnie, Yagi, Bridgestone, Electrolux, AKS, Daicel Safety Systems Europe, Uzdrowsko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, JAKO, PCO Żarów, Centrum Pucharowe "T.M" s.c.

Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdują się na stronie: https://online.datasport.pl/page/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group