Czytających: 1980

III-liga: III–liga: Spisali się na szóstkę!

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:54
Aktualizacja: 12:55
W świetnym stylu ze stadionem przy ulicy Śląskiej w Świdnicy przywitali się w sezonie 2014/2015 piłkarze MKS–u Polonia–Stal Świdnica. W 2. kolejce III–ligi dolnośląsko–lubuskiej drużyna dowodzona przez Jarosława Lato rozbiła beniaminka rozgrywek Dąb Przybyszów aż 6:0. Tak efektownego startu sezonu nie przypominają sobie nawet najbardziej zagorzali fani biało–zielonych: 2 mecze, 6 punktów i bilans bramkowy 10:0. W środę poprzeczka powędruje już znacznie wyżej, świdniczanie jadą do Mostek na mecz z miejscową Formacją Port 2000 będącą głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Gospodarze od pierwszych minut meczu narzucili wysokie tempo i postanowili zdominować swojego przeciwnika. W rezultacie już w 6. minucie fani świdnickiej drużyny mogli oklaskiwać pierwszą, znakomitą akcję naszej ekipy. Michał Skrypak efektownie ograł na prawej strony dwóch obrońców dograł do Marcina Morawskiego, który precyzyjnym strzałem z 10-metrów pokonał golkipera Dębu. Polonia-Stal nie poprzestała na jednym golu z pierwszej fazy meczu i dążyła do zaliczenia kolejnych trafień. Tych doczekaliśmy się w ostatnich 5 minutach pierwszej odsłony. Najpierw akcję dobrze dysponowanego Mateusza Jarosa sfinalizował strzałem głową Wojciech Szuba, a następnie zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Michał Sudoł. Po zmianie stron wciąż trwał napór Polonii-Stali Świdnica, a jakby tego było mało od 55. minuty goście musieli grać w dziesiątkę. Patryk Salamon zdecydował się na efektowny rajd i został wycięty na 18. metrze przez bramkarza z Przybyszowa. Rywal ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry, kontuzjowany Patryk nie murawę też już nie wrócił, ale miejmy nadzieję, że to zdarzenie nie wyeliminuje go z występów w kolejnych meczach. Miejscowi wpisali się na listę strzelców jeszcze trzykrotnie. Najpierw na 4:0 strzelił z wnętrza pola karnego Marcin Morawski zdobywając swoją drugą bramkę w sobotnim starciu, później sytuację jeden na jednego wykorzystał Mateusz Kopernicki, a festiwal strzelecki zakończył Patryk Chrapek potężnym strzałem z 14 metrów.

MKS Polonia-Stal Świdnica - Dąb Przybuszów 6:0 (3:0)

MKS: Kot, Chrapek, Sudoł, Salamon (60' Kopernicki), Skrypak, G. Borowy, Kukla (79' Sz. Borowy), Morawski, Szuba (52' Luber), Jaros, Tobiasz (80' Klimczak)