Czytających: 1357

Puchar Polski: III–ligowiec wyeliminowany, zwycięska Victoria

Środa, 12 października 2011, 20:56
Aktualizacja: 20:58
Bardzo miły prezent swoim kibicom sprawili piłkarze Victorii Świebodzice występujący na boiskach klasy okręgowej. Świebodziczanie pokonali w drugiej rundzie Pucharu Polski OZPN Wałbrzych III–ligową Bielawiankę Bielawa w wymiarze 2:0.

Ten mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla gospodarzy, którzy już w 6. minucie prowadzili 2:0, wykorzystując bierną postawę obrońców z Bielawy. Pierwszy gol padł już w 15 sekundzie tego pojedynku, Borgoń chwilę po rozpoczęciu gry dograł długą piłkę do Borkowskiego, który pokonał bramkarza rywali. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 wygrywając kolejny pojedynek z golkiperem przyjezdnych. Próbująca zdobyć kontaktową bramkę ekipa gości przez większą część spotkania była bezradna wobec dobrze funkcjonującej świebodzickiej defensywy. Pewnie między słupkami spisywał się Walusiak, mógł też liczyć na pomoc obrońców, jak podczas sytuacji z 15. minuty, kiedy to futbolówkę z linii bramkowej wybił Grzesiak. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli miejscowi, jednak brakowało skuteczności. Victoria Świebodzice pokonała Bielawiankę Bielawa 2:0 awansując do kolejnej rundy.

Victoria: Walusiak, Grzesiak, Bodio, Szczepański, Traczykowski, Stoma M., Borgoń, Diduszko (47' Bielawski), Szklarz (47' Chołuj), Borkowski, Martynoga (48' Łada - Łobarzewski)

Bielawianka:Celmer, Marszałek, Morasz, Chrapek, Ulatowski, Ślepecki, Furmankiewicz, Świerzawski, Kaczmarek (56' Skiert), Chęciński, Wac