Czytających: 1722

III-liga piłkarska: Ilanka – Polonia 1:2 (zapis relacji z meczu)

Sobota, 24 września 2011, 15:50
Aktualizacja: 16:56
Piłkarze III–ligowej Polonii Świdnica odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W Rzepinie prowadzeni przez Przemysława Malczyka biało–zieloni pokonali miejscową Ilankę 2:1. Decydująca dla losów meczu bramka padła w 86. minucie spotkania.

Zapis relacji z meczu.

Rozpoczynamy mecz, skład naszego zespołu: Pierzga, P. Salamon, Bielski, Chmiel, Lato, Borowy, Filipczak, Łagiewka, Miętkiewicz, Śmiałowski, Tobiasz, na ławce: Stitou, M. Salamon, Starczukowski, Morawski, Luber, Szuba

4' - przegrywamy 0:1, rzut rożny dla gospodarzy skutecznie zamyka jeden z piłkarzy Ilanki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

21' Mamy 1:1. Rzut wolny dla naszej ekipy po faulu na Łagiewce, Lato dogrywa do samego poszkodowanego, ten wrzuca futbolówkę w pole karne, gdzie akcję zamyka Salamon. W Rzepinie remis 1:1.

25' Łagiewka przerywa akcję miejscowych w środku pola - żółta kartka

26' po rzucie wolnym dla Ilanki, napastnik rywali uderza głową, piłka przelatuje nad Pierzgą, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybija ją Chmiel

27' w odpowiedzi biało-zieloni, przed świetną sytuacją znalał się Łagiewka, ale jego strzał z 10 metrów wylądował w dłoniach golkipera

29' bramka dla Ilanki - chorągiewka sędziego liniowego powędrowała jednak w górę, wyraźny spalony, wciąż mamy remis 1:1.

33' Śmiałowski traci piłkę, przeciwnicy wychodzą z kontrą 4:3, w ostatniej momencie futbolówkę na rzut rożny wybija Salamon.

43' Po faulu Borowego rzut wolny dla gospodarzy, centra w pole karne, na szczęście nikt jej nie zamyka.

45' koniec pierwszej części gry - na stadionie w Rzepinie 1:1.

46' rozpoczynamy drugą połowę

49' zawodnik rywali wychodził sam na sam z Pierzgą, w ostatniej chwili powstrzymał go jednak powracający Bielski, zażegnując niebezpieczeństwo.

56' nieuznana bramka dla Polonii. Piłkę wrzucał Śmiałowski, uderzał Tobiasz, piłka trafiła jednak do Filipczaka, który będąc na spalonym wpakował ją do siatki.

61' bramkarz gospodarzy wykopuje piłkę z własnego pola karnego, z nią mija się Chmiel, napastnik rywali wychodzi jeden a jednego z Pierzgą, ale nie trafia w bramkę.

70' strzał Laty mija minimalnie spojenie słupka z poprzeczką

72' Borowy żółta kartka

79' boisko opuszcza Miętkiewicz, wchodzi Szuba

86' 2:1 dla Polonii, w polu karnym powalony przez bramkarza Ilanki Łagiewka, jedenastkę na bramkę zamienia Filipczak, 3 punkty są bardzo blisko!!!

88' żółta kartka Szuba

90' Sędzia dolicza 3 minuty, z boiska schodzi Śmiałowski, w jego miejsce Starczukowski

93' Za Łagiewkę Mateusz Salamon, sędzia kończy spotkanie, Polonia wygrywa 2:1 odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu!!!