Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ilość interwencji nie maleje

Poniedziałek, 31 października 2022, 13:17
Aktualizacja: 14:21
Autor: red
Świdnica: Ilość interwencji nie maleje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21 do 27 października 2022 roku.

23.10.2022r. godz.15.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w Zaułku Kupieckim. Na miejsce skierowano patrol straży, który zastał tam Janusza Ch. Mężczyzna od pewnego czasu koczuje w tym miejscu, każdorazowo odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Ma zagwarantowane miejsce w schronisku, jednak nie jest tym zainteresowany. Mężczyzna ma stałe źródło dochodu, regularnie za popełniane wykroczenia karany jest przez sąd, niedawno puścił zakład karny gdzie odbywał karę aresztu.

23.10.2021r. godz.17.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące poważnego zadymienia rejonu ulicy Sadowej. Skierowani na miejsce strażnicy dokonali kontroli paleniska wskazanej nieruchomości. Ustalono, że budynek jest ogrzewany przez piec wykorzystujący eko-groszek. Paliwo to, jak każdy rodzaj węgla kamiennego przy spalaniu wydziela dym, jednak zarówno piec jak i eko-groszek jest dopuszczony do użytkowania.

24.10.2021r. godz.1.34 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego w przejściu podziemnym na terenie dworca PKP Świdnica Miasto gdzie skierowano patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano osobę bezdomną, której zaproponowano daleko idącą pomoc. Mężczyzna kategorycznie odmówił i oddalił się z miejsca interwencji.

24.10.2022r. godz.22.59 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny który spadł z ławki w Rynku i uderzył głową w bruk. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy naszej jednostki. Strażnicy stwierdzili, że osoba ta znajduje się w stanie upojenia alkoholowego i ze względu na uraz głowy wymaga pomocy medycznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

25.10.2022r. godz.9.40 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się kobieta w sprawie Janusz Ch. koczującego w Zaułku Kupieckim. Wyjaśniono, że mężczyzna odmawia jakiejkolwiek pomocy, funkcjonariusze straży odwiedzają mężczyznę nawet kilka razy dziennie, dwukrotnie też byli z pracownica MOPS, niestety bez rezultatu. Janusz Ch. nadużywa alkoholu dlatego też nie jest zainteresowany pobytem w schronisku dla bezdomnych.

26.10.2022r. godz.22.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika gospodarczego dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące mężczyzny leżącego przy ławce na terenie poczekalni. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam nietrzeźwego bezdomnego. W związku z faktem, że nie można było z nim nawiązać kontaktu wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group