Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Iluminacje świetlne ozdobią nasze miato

Piątek, 2 grudnia 2011, 18:13
Aktualizacja: 18:16
Autor: oprac. JB
Świdnica: Iluminacje świetlne ozdobią nasze miato
Fot. red
Na świdnickich ulicach i w Rynku montowane są kurtyny świetlne z aniołkami, gwiazdki i girlandy. Przystrojone będą również drzewa i fontanny.

A efekt prac prowadzonych od kilku dni będzie można zobaczyć we wtorek, 6 grudnia. Tego dnia świąteczna iluminacja Świdnicy ma rozbłysnąć w pełnej krasie. Dekoracje świetlne będzie można zobaczyć w Rynku, a także na pl. Grunwaldzkim, ul. Wałbrzyskiej, czy też ul. Żeromskiego.

W mieście rozwieszone zostaną 24 dekoracje zamontowane między budynkami i 30 na słupach oświetleniowych. Kilkadziesiąt dekoracji przyozdobi ul. Łukową. Na tej ulicy ponownie stanie świąteczny anioł, do którego przed rokiem ustawiały się kolejki. 60 kurtyn świetlnych zabłyśnie na drzewach w Rynku. W Rynku świąteczne oświetlenie zyskają również fontanny. Gwiazda betlejemska przyozdobi świdnickie lodowisko.

Na 15 grudnia zaplanowano iluminację choinek. Świąteczne drzewka staną w Rynku oraz na pl. Jana Pawła II.
Na tegoroczną iluminację Świdnica przeznaczyła mniej funduszy niż zwykle – 61,5 tys. zł. Dodatkowo 1/3 oświetlenia stanowią nowoczesne źródła światła – diody LED, które są energooszczędne.

Dodajmy, że w lutym 2011 r. iluminacja ulicy Łukowej wyróżniona została w ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej oświetlone miasto i gminę”. W kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” Świdnica zajęła ex aequo III miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group