Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Impreza na deptaku

Sobota, 14 sierpnia 2010, 14:31
Aktualizacja: 20:19
Autor: KO
Świdnica: Impreza na deptaku
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Łukowa świętuje. Już o godz. 10 ruszyły degustacje i promocje, choć oficjalnie wyremontowaną ulicę otwarto w samo południe. Gwoździem tego otwarcia było uruchomienie fontanny. Innej niż świdnickie wodotryski, bo bez problemu rączki w niej zamoczyć mogą nawet najmłodsi.

- To święto jest przede wszystkim, żeby uhonorować tych ludzi, którzy tu handlują – powiedział podczas otwarcia prezydent Wojciech Murdzek. Głos oddano wykonawcy, ale w tym samym czasie została uruchomiona fontanna i właściciel firmy Steinbudex, która Łukową przebudowała, musiał poczekać, aż tłum nasyci się widokiem tryskającej wody.

- Moment, który teraz mamy, czyli odpalenie fontanny, jest właściwym otwarciem ulicy – powiedział Jerzy Majorek, który prace na głównym świdnickim deptaku nazwał bardzo skomplikowaną robotą.

Jak świdniczanom podoba się Łukowa? Głosy są podzielone.

- Bardzo tu ładnie, tak jakoś więcej przestrzeni, gdy nie parkują tu samochody – powiedziała nam Jadwiga z Zarzecza.

- Mnie się nie podoba. Projekt mi się nie podoba, taki duży teren mógłby być inaczej zaprojektowany – powiedziała z kolei Monika, która przyszła na otwarcie Łukowej z córeczką Hanią. Hani bardzo spodobała się fontanna. - Tak, to na pewno atrakcja, taka fontanna dostępna dla każdego, jak we Wrocławiu – stwierdziła mama Hani. I dodała, że choć architektura nowej Łukowej nie przypadła jej do gustu, to impreza na otwarcie jak najbardziej.

Na festynie nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które przygotował Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Maluchy mogły na przykład ulepić coś z gliny. Policja tymczasem znakowała rowery, co przyda się, gdy dwukołowiec zostanie skradziony. Nie będzie problemu z identyfikacją właściciela. Rowery znakowane były do godz. 14. Ale jeśli ktoś nie zdążył, nic straconego.

- Codziennie można do nas przyjść do budynku komendy na ulicy Ofiar Oświęcimskich i oznakujemy rower – mówi młodszy aspirant Arkadiusz Piaseczny.

Co nas jeszcze czeka? Wieczorem – o godz. 21.00 – zostanie włączona iluminacja ul. Łukowej. Wtedy też zostaną zebrane kupony, które wezmą udział w losowaniu nagród. Co można wygrać? Nagrodę-niespodziankę (Steinbudex), srebrny pierścionek (Ro-Do), strój kolarski (Bank BGŻ), 5 kuponów na okaziciela uprawniających do 50 proc. zniżki na prowizję agencji (Agencja Nieruchomości Świdnica), artykuły drogeryjne i torebki (Mona), 3 kosze owocowo-spożywcze (sklep warzywno-spożywczy), 10 tortów (Cafe Łukowa), 5 bonów po 20 zł do wykorzystania w sklepie Jubilat oraz 2 zaproszenia na kolację do restauracji Sakkara.

Zobacz film:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group