• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 15:59
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 869
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Fixuralis Custellus 2019

24-27 października 2019 (4 dni)
godz. 16:00
Zamek Grodziec
Legnica
Grodziec 111
Wstęp wolny

Wojna! Wojna wisiała w powietrzu. Zatarg pomiędzy braćmi, Wacławem I Legnickim a Ludwikiem I Brzeskim zaogniał się z miesiąca na miesiąc. Jesienią 1353 roku wszystko wskazywało na to, że nie da się go uniknąć. Pierwsze potyczki i grabieże pozostawiły pas spalonej ziemi na pograniczu księstw. Trakty zapełniły się od zbrojnych i uchodźców. Czy bratobójczej wojny nie da się uniknąć?

Przed nami czwarta edycja fabularyzowanego wydarzenia „Fixuralis Custellus” odbywającego się w murach malowniczego zamku Grodziec. Wcześniejsze edycje obfitowały w fantastyczne wydarzenia, wspaniałą atmosferę i zaskakujące zwroty akcji. W tym roku fabuła oparta będzie o historię z jesieni 1353 roku. Roku, w którym rozpoczął się konflikt pomiędzy braćmi, konflikt, który dojrzewał od dłuższego czasu. Wacław I idąc w ślady swojego ojca, księcia Bolesława III Rozrzutnego, prowadził wystawny żywot. Finansował go zastawami, dzierżawami i sprzedażą dóbr, często dóbr swojego brata Ludwika I.

Turniej odbywać się będzie w dniach 24-27 października 2019 na zamku w Grodźcu. Fabularna część imprezy to dni 25 i 26 października. Fabułę zaczniemy od samego rana i trwała będzie ona do soboty do godzin wieczornych. Czwartek 24 października jest dniem przyjazdów i integracji, natomiast niedziela 27 jest dniem wyjazdów.

Staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie w trakcie Fixuralisa. Nie zabraknie walk, strzelania z łuku, ale także intryg, wspólnych modlitw w zamkowej kaplicy, tańców, śpiewów oraz uczt do białego rana.

Wymagamy poprawnego historycznie ubioru oraz uzbrojenia z drugiej połowy XIV w.

Zgłoszenia prosimy wysyłać od dzisiaj 16. 06 do 30. 06 na adres mailowy:

fixuraliscustellus@gmail. com

Na zamku możemy przyjąć maksymalnie 100 osób. Jest to maksymalna ilość miejsc noclegowych na zamku.
Na początku lipca prześlemy drogą mailową potwierdzenia przyjęcia zgłoszeń na imprezę. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia zgłoszeń, ograniczenia liczby zgłoszeń przy dużych grupach. W pierwszej kolejności przyjmować będziemy zgłoszenia kompletne oraz zgłoszenia osób, które gościły u nas co najmniej dwa razy.

Noclegi na zamku możemy zaproponować we wspólnych salach zamkowych, w których nocleg wliczonych jest w cenę wydarzenia lub dodatkowo dla chętnych w salach hotelowych znajdujących się na terenie zamku wg następującego cennika: http://grodziec. net/dla-turysty/noclegi . Chęć noclegu w hotelu proszę zaznaczyć w zgłoszeniu. W przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku rezerwacje miejsc noclegowych prosimy konsultować bezpośrednio z nami.
W ramach składki zapewniamy wyżywienie w dniu 25 i 26 października w postaci śniadań oraz dwóch uczt.
W tym roku nie przyjmujemy zgłoszeń zwierząt. Prosimy o pozostawienie pupili w domach.

Zgłoszenia prosimy przesyłać w następującej formie:

1. Nazwę grupy (jeśli występuje)
2. Imię i nazwisko
Imię odtwarzanej postaci, stan społeczny, mile widziany rys historyczny
3. Zdjęcia w stroju cywilnym oraz zbrojni zdjęcie w uzbrojeniu
4. Uwagi/ mile widziane osoby śpiewające, grające na instrumentach.
5. Nocleg na salach zamkowych/ Hotel
Składka na jedną osobę wynosi 80 zł. Termin wpłat podamy wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Zaznaczamy, że wpłacona składka nie jest zwrotna.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group