• Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Godz. 22:06
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 721
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Koncert Karnawałowy - Muzyka z czterech stron świata"

Niedziela, 26 stycznia 2020
godz. 18:00
Świdnicki Ośrodek Kultury
Świdnica
Rynek 43
Normalny: 60
Ulgowy: 50

„Koncert Karnawałowy – Muzyka z czterech stron świata”
26/01/2020 godz. 18:00
| 50zł – 60zł

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenie pt. „Koncert Karnawałowy – Muzyka z czterech stron świata” w wykonaniu grupy operowej Sonori Ensemble.

Koncert odbędzie się 26 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w Świdnickim Ośrodku Kultury.
Bilety: Sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 (pn-pt 8–16) | Galeria Fotografii, Rynek 44 (wt-pt 14–18, sob 12–16) | online: www. bilety. com. pl, Kupbilecik: https://www. kupbilecik. pl/imprezy/37159/Świdnica/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

60 zł N/50 zł U

Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata!

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśniach wielogłosowych. Nie zabraknie znanych motywów „Pieśni Solvejgi” i „W grocie króla gór” z baletu „Peer Gynt”. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Cyrulik sewilski”, „Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach i fortepianowej fantazji na motywach opery „Carmen” Georgesa Bizeta.
Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway’u. Usłyszą Państwo fragmenty słynnych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”). Karnawałowa zabawa w amerykańskim stylu to kompozycje fortepianowe ojca muzyki jazzowej George’a Gershwina („Błękitna rapsodia”) oraz hity wszechczasów – piosenki i chóry z musicali „Skrzypek na dachu” „The Cats” i „Pippin”!
Wyjątkowy program karnawałowy skomponowano wyłącznie z utworów ansamblowych oraz muzyki na fortepian solo. Ten wyjątkowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego oraz słowo wiążące. Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata!

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 350 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m. in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.
Więcej informacji o zespole na stronie: www. sonori. pl

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group