Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert na organy i instrumenty dęte

Sobota, 18 września 2021
godz. 20:00
Bazylika krzeszowska
Krzeszów
Wstęp wolny

Zapraszamy na koncert zespołu „Blechbläserensemble Ludwig Güttler” oraz muzyka Friedrich Kircheis, który odbędzie się w bazylice dnia 18 września 2021 r. o godzinie 20.00. Wstęp wolny.
Zespół Blechbläserensemble Ludwig Güttler z Drezna został założony w 1978 roku przez Ludwiga Güttlera. Występują w nim soliści z Sächsische Staatskapelle Dresden, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Gewandhausorchester Leipzig i Robert-Schumann-Philharmonie Chemnitz. Trasy koncertowe zaprowadziły zespół do całej Europy i Azji. Produkcje płytowe, radiowe i telewizyjne od lat w imponujący sposób dokumentują pracę zespołu.
Ludwig Güttler chwalony jest przede wszystkim za umiejętność przenoszenia doświadczeń zdobytych w muzyce kameralnej i jako solista na zespół instrumentów dętych blaszanych i osiąganie bardzo żywego, elastycznego i cieniowanego muzykowania również tutaj. Każdy z programów wykonywanych przez zespół zawiera szereg nieznanych wcześniej lub rzadko grywanych utworów, które Ludwig Güttler odnalazł lub udostępnił zespołowi. Zespół instrumentów dętych blaszanych używa z reguły nowoczesnych instrumentów orkiestrowych niemieckiego projektu. Koncerty Blechbläserensemble Ludwig Güttler cieszą się niezwykłą popularnością, trafiając w gusta słuchaczy w każdym wieku.
Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Krzeszów 2021 finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura Dostępna".

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group