Wtorek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana, Rufina
Czytających: 793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Majówka z Lubelską Federacją Bardów

Sobota, 2 maja 2020
godz. 18:00
Ciekawa
Jedlina-Zdrój
Pl. Zdrojowy 4
35

Mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, kuracjuszy i wszystkich, którzy planują tegoroczną majówkę spędzić w Sudetach, gorąco zapraszamy na koncert Lubelskiej Federacji Bardów do Restauracji KluboKawiarni Ciekawa.

Lubelska Federacja Bardów to absolutnie topowa formacja w domenie piosenki literackiej, turystycznej, artystycznej, kabaretowej. Najbardziej energetyczny teatr piosenki. Grupa, która przełamała stereotyp niszowości, występując przed wielotysięczną widownią Bieszczadzkich Aniołów w Cisnej, czy Stachuriady w Grochowicach. Ostatnio największa gwiazda takich festiwali jak YAPA w Łodzi, Bazuna, Kropka w Głuchołazach, Danielka w Ujsołach.

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa wydaje w cyklu dwuletnim, a nagrywa (m. in. ) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej, w studio PR Kraków i studio PR Lublin.

W roku 2017 grupa wzięła udział w głównym koncercie jubileuszu siedemsetlecia Lublina (obok Beaty Kozidrak, Krzysztofa i Piotra Cugowskich), tworząc libretto przedstawienia i kreując sceny zbiorowe. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Najczęściej można Federację usłyszeć z programem autorskim, choć posiada w repertuarze również utwory do wierszy klasyków polskiej poezji: Edwarda Stachury, Wisławy Szymborskiej, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Bolesława Leśmiana, Adama Ziemianina.

W kameralnym składzie zespół tworzą:
Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew

Więcej na: www. lfb. lublin. pl https://www. facebook. com/Lubelska. Federacja. Bardow
http://www. youtube. com/user/federacjavideo

foto. Małgorzata Chwalisz

Bilety w cenie 35zł w przedsprzedaży/ 45zł w dniu koncertu dostępne na www. paskudofonia. pl i w Restauracji Ciekawa - tel. 516 988 516

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group