• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 6:55
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 1035
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Międzynarodowy Dzień Animacji w Sokołowsku

Piątek, 15 listopada 2019
godz. 10:00
Kinoteatr Zdrowie
Sokołowsko
Wstęp wolny

Międzynarodowe Laboratorium Kultury z ogromną przyjemnością zaprasza Państwa – dorosłych i dzieci - do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Animacji.

Międzynarodowy Dzień Animacji (MDA) to największe niekomercyjne święto filmu animowanego obchodzone 28 października. Tego dnia w 1892 roku, a więc 127 lat temu, w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty sprzyjające wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji z odległych krajów. Koordynacją obchodów MDA od roku 2002 w skali całego świata zajmuje się ASIFA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d'Animation) we współpracy z grupami narodowymi.

Nasze Laboratorium we współpracy z Alicją Jodko z wrocławskiej Galerii Entropia, a zarazem kuratorką MDA z ramienia ASIFA POLAND już po raz trzeci przyłączy się do obchodów tego niezwykłego wydarzenia. W wyjątkowej atmosferze Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku, w którym swoje dzieciństwo spędził Krzysztof Kieślowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, najmłodsza publiczność z Aglomeracji Wałbrzyskiej będzie miała okazję celebrować równocześnie z dziećmi z Nowego Jorku czy New Delhi to wspaniałe święto.

W programie 18. edycji Międzynarodowego Dnia Animacji zobaczymy m. in. filmy z Iranu, Chin, Litwy czy Meksyku. Tradycyjnie na najmłodszych widzów czekamy z blokiem najlepszych animacji wyróżnionych podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie. W popołudniowym bloku dla młodzieży i dorosłych nie zabraknie również polskich animacji oraz nietuzinkowych realizacji z egzotycznych krajów.
W planach mamy również kilka wyśmienitych niespodzianek!

Szczegółowy program obchodów podamy niebawem.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Kontakt z publicznością:
Justyna Janicka tel. 796-040-791

Zapraszamy!

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group