• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 6:09
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 742
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podróż w czasie w villi Treutler

14-15 grudnia 2019 (2 dni)
godz. 17:00
dawna VillaTreutler
Żarów
ul. Zamkowa 1

Fundacja Inicjatywa B oraz Invest-Park Development Sp. z o. o. zapraszają na dni otwarte zabytkowego budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie:

Podróż w czasie w villi Treutler

Miejsce: Dawna Villa Treutler
Adres: ul. Zamkowa 1, 58-130 Żarów
Data: 14-15 grudnia 2019
Godz. : 17:00

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Zapraszamy na dni otwarte w zabytkowym budynku (dawna Villa Treutler-Schlösser), który znajduje się przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie. Fundacja Inicjatywa B otrzymała zgodę na organizację wydarzenia artystyczno-historycznego w przestrzeniach budynku Invest-Park Development Sp. z o. o. , przed jego sprzedażą.

W związku z powyższym przygotowaliśmy wspólnie z Invest-Park Development dla mieszkańców Miasta i Gminy Żarów wydarzenie związane z historią naszego miasta, które składać się będzie z kilku elementów:

1. Żarów. Widoki przedwojenne - Wernisaż 10 plansz, które przybliżą nam Żarów uwieczniony na starych, unikatowych pocztówkach. Wystawa zostanie zainstalowana w jednym z pomieszczeń budynku i składać się będzie z reprodukcji kart pocztowych znajdujących się na żarowskim Regale pamięci oraz krótkich opisów i ciekawostek.

Ponadto do dyspozycji gości będzie tymczasowa wystawa kilkudziesięciu oryginalnych, często ponad 100-letnich pocztówek z Gminy Żarów, które zbierane są w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

2. O tym budynku wiem/pamiętam, że... - To instalacja, która będzie budowana przez osoby biorące udział w wydarzeniu. Uczestnicy eventu będą mogli współtworzyć instalację "społeczną" za pomocą własnych wspomnień i refleksji na temat budynku! Odręcznie zapisane wspomnienia na przedwojennym widoku Villi Schlösser, przypniemy do specjalnie przygotowanej na tą okazję ramy ekspozycyjnej.

Przed wizytą na wydarzeniu: Podróż w czasie w villi Treutler, zastanów się czy pamiętasz lub wiesz coś na temat jednego z najpiękniejszych budynków w Żarowie...

3. Osada przemysłowa: Ida und Marienhűtte - Prelekcja tematyczna, którą poprowadzi Zbigniew Malicki. Będzie to szansa na zapoznanie się z historią "pierwszej w Żarowie strefy przemysłowej".

4. Działania promocyjne budynku - Oprowadzanie po wnętrzach budynku oraz wystąpienia okolicznościowe, których celem jet przybliżenie specyfiki budynku i jego potencjału.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Ponadto w ramach wydarzenia: Podróż w czasie w villi Treutler na przybyłych gości czekać będą okolicznościowe niespodzianki. Przyjść naprawdę warto!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Invest-Park Development Sp. z o. o. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Szczegółowe informacje można znaleźć na: http://inicjatywab. pl/2019/11/13/podroz-w-czasie-w-villi-treutler/

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group