Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Recenzje Muzyczne: Ralph Kaminski - Kora

Niedziela, 19 grudnia 2021
godz. 19:00
sala teatralna ŚOK
Świdnica

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne.

Koncert odbędzie się dzięki recenzjom albumu Ralpha Kaminskiego pt. “Młodość”, nagrodzonym w konkursie Świdnickich Recenzji Muzycznych 2019:

Adrian Holecki – “Młodość” idzie po swoje

Róża Krawczyk – Spacer po lesie “Młodości”

15 października 2021 r. ukazała się nowa płyta Ralpha Kaminskiego zatytułowana „KORA”. Ralph sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno ponadczasowe przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Zdecydowanie nie jest to typowy cover album.

Ralph o płycie: „Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze. To pierwszy projekt, w którym sięgam po repertuar innego artysty. Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie – album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę. „KORA” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.”

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studio, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik (fortepian, wokale), Michał Pepol (wiolonczela, wokale), Wawrzyniec Topa (bas, skrzypce, wokale), Paweł Izdebski (gitara, wokale) Wiktoria Bialic (perkusja, wokale). Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group