Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"W cieniu Uszby, czyli o wyprawach do jaskiń i w góry Gruzji"

8.02-14.04.2024 (67 dni)
godz. 17:00
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
Cieplicka 11a

Dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Mariana Bochynka pt.: "W cieniu Uszby, czyli o wyprawach do jaskiń i w góry Gruzji", który odbędzie się 8 lutego 2024 o godz. 17.00.

Marian Bochynek urodził się 63 lata temu w Górach Kaczawskich, które już od dzieciństwa kształtowały jego wrażliwość na uroki górskiego krajobrazu oraz bogactwo natury. Dziś mieszka w Rudawach Janowickich i twierdzi, że z tymi górami nigdy się nie rozstanie.
Z wykształcenia jest leśnikiem, z zawodu przewodnikiem górskim, pilotem wycieczek, z zamiłowania fotografem, alpinistą i podróżnikiem. Ciekawość świata i pragnienie zmierzenia się z wyzwaniami, jakie przynoszą podróże w odległe zakątki naszego globu, spowodowały, że zawędrował na szczyty Tatr, Alp, Pamiru, gór Tień- Szań, Kaukazu, Himalajów, Andów i Kilimandżaro, do jaskiń Europy, Peru, Turcji, a także do dżungli amazońskiej, afrykańskiej, papuaskiej, afrykańskiej sawanny, azjatyckich pustyń, raf koralowych Oceanu Indyjskiego, Południowego Pacyfiku. Odwiedził Tybet, Nepal, Kyrgyzstan, Zanzibar, Peru, Ekwador, Wenezuelę, Indonezję, Egipt i inne bardziej dostępne kraje.
Stara się zatrzymać na swoich fotografiach ulotne piękno natury, majestat i grozę gór, tajemniczość świata jaskiń, wyjątkowość mieszkańców różnych stron świata i ich kultury. Efektem jego wypraw było wiele wystaw , prelekcji i publikacji prezentowanych w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach, Gruzji i Estonii.
Jego wyprawy były realizacją chłopięcych marzeń i dały mu możliwość dostrzeżenia fascynującego piękna i różnorodności świata – m.in. surowej przyrody gór i bujności życia lasów tropikalnych. Nadal jednak jest zauroczony przede wszystkim niezwykłością naszych Sudetów i bogatą historią tego regionu.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group