Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje w Starej Kopalni

27.06-31.08.2022 (66 dni)
godz. 9:00
Stara Kopalnia
Wałbrzych
ul. Wysockiego 29

Wakacje to czas licznych przygód, odkrywania i poznawania świata jak i aktywnego spędzania czasu! Stara Kopalnia w Wałbrzychu to świetne miejsce dla ciekawskich i odważnych młodych turystów. Podczas specjalnie przygotowanych zajęć i warsztatów na ten czas, każdy uczestnik zdobędzie nowe pokłady wiedzy, dobrze się przy tym bawiąc.
Zapraszamy grupy zorganizowane na takie zajęcia jak:
Szychta fuksów - na zajęciach można poczuć się jak prawdziwy górnik, sprawdzić swoją siłę oraz spostrzegawczość. Każdy odważny uczestnik popracuje prawdziwą górniczą „sercówką” oraz dowie się do czego służył aparat ucieczkowy. Oprócz tego, pozna warunki pracy maszynisty wyciągowego i sygnalisty oraz wiele innych ciekawostek z podziemnego świata.
Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 20 zł/os.
Liczebność grupy max. 20 os. (w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).
Kwiat paproci - Nie byłoby kopalni gdyby nie… lasy karbońskie. Uczestnicy dowiedzą się więcej na zajęciach jak powstaje węgiel, ponadto wyruszą na okoliczną hałdę pokopalnianą w poszukiwaniu skarbów natury - skamieniałości roślinnych. Podczas wędrówki uczestnicy zbiorą również ciekawe okazy żywych roślin. Po powrocie
z wyprawy odbędą się warsztaty w pracowni ceramicznej Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, w trakcie których będzie można zebrane rośliny odcisnąć w płatach gliny.
(Prace muszą pozostać w pracowni w celu wypalenia, następnie będą gotowe do odbioru w ustalonym terminie).
Czas trwania: 2 godz.
Koszt zależny od formy odbioru gotowych prac: 35 zł/os. z osobistym odbiorem wypalonych prac, 37 zł/os. z przesyłką kurierską.
Liczebność grupy max. 20 os. (w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).
Archeologiczne bystrzaki - uczestnicy ćwiczą sprawności umysłowe związane
z gabinetową pracą archeologa. Doskonalą spostrzegawczość przy przejściu labiryntów na kartce i zdolności rysunkowe przy zapisywaniu treści hieroglifami egipskimi. Trenują myślenie podczas rozwiązywania prostych zadań matematycznych zapisanych hieroglifami oraz cierpliwość i dokładność przy rozkładaniu układanek.
Czas trwania: 1 godz.
Koszt: 20 zł/os.
Liczebność grup max. 20 osób (w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).
Górniczy wagon - Tematem spotkania będzie kopalniany transport i środki lokomocji. Poznamy liczne wagony, wózki i lokomotywy, które kiedyś pracowały wraz z górnikami, ale także urządzenia takie jak taśmociąg czy suwnice. W pierwszej części zwiedzimy ekspozycję muzealną oraz nadszybie szybu „Julia”, następnie przejdziemy trasą podziemną. W kolejnej części każdy uczestnik wykona z górniczy wagon, który wypełni własnym urobkiem, a następnie zabierze go do domu.
Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 20 zł/os.
Liczebność grupy max. 20 os. (w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).
Poszczególne zajęcia można ze sobą dowolnie łączyć w zależności od zainteresowań uczestników.
Oferta ważna jest od 27.06.2022 do 31.08.2022. Zajęcia i warsztaty realizowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja mailowa: edukacja@starakopalnia.pl lub telefoniczna: 74 667 09 12. ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group