Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z papierem przez dwa tysiąclecia

1.03-23.04.2023 (54 dni)
Muzeum Dawnego Kupiectwa
Świdnica

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na wystawę czasową „Z papierem przez dwa tysiąclecia”. Wystawa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, firmy International Paper S.A. w Kwidzynie oraz Stowarzyszenia Papierników Polskich i opowiada nie tylko o liczącej prawie dwa tysiące lat historii papieru ale także o dziejach dusznickiej papierni, która obecnie jest siedzibą Muzeum Papiernictwa.

Na zwiedzających czekają liczne plansze informacyjne przybliżające zagadnienia związane z historia papieru i technikami jego produkcji oraz zastosowaniem i właściwościami. Całość ekspozycji uzupełniają zabytkowe sita czerpalnicze, stanowisko do ręcznego wyrobu papieru, aparatura służąca do pomiaru jego cech i właściwości, przedwojenne i współczesne wzorniki oraz różne obiekty wytwarzane z papieru takie jak m.in.: banknoty, dokumenty, grafiki.

Ponadto dzięki specjalnemu stanowisku czerpalniczemu, możliwe będzie prowadzenie warsztatów z czerpania papieru, na które zapraszamy zarówno grupy zorganizowane jak i indywidualnych zwiedzających.
Wystawę będzie można oglądać od soboty 25 lutego do niedzieli 23 kwietnia.

Godziny otwarcia: wt –pt 10:00 – 17:00, sb – nd 11:00 – 17:00, ostatnie wejście na pól godziny przed zamknięciem, ceny biletów: N-10 zł, U-6 zł, karnet muzeum + wieża: N-15 zł, U – 9 zł, w piątek wstęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group