Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inaczej o profilaktyce

Czwartek, 17 października 2019, 11:29
Autor: red
Świdnica: Inaczej o profilaktyce
Fot. użyczone
Dance Pink Breast! Zatańcz z nami i podziel się różową energią z innymi kobietami, które tego potrzebują! Tym wspaniałym gestem, wspólnym tańcem, łączymy się ze wszystkimi kobietami, które chorują na raka piersi. Czas nie jest przypadkowy, bo październik jest światowym miesiącem różowej wstążki i to właśnie teraz o profilaktyce raka piersi mówi się na całym świecie więcej niż zwykle. Wydarzeniu patronuje Prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska, a współorganizuje Miasto Świdnica.

Różowe usta, spódnica i do tego koszulka z napisem bosko tańczę. Taka oficjalna „stylówka” będzie obowiązywać podczas Dance, pink, breast - energetycznego wydarzenia jakie ma na celu promocję profilaktyki raka piersi.

21 października w Klubie Bolko przy Placu Grunwaldzkim 11 w Świdnicy, na godz. 17.30 odbędzie się edukacyjne spotkanie tym razem jednak w nieco innej bo tanecznej konwencji. Impreza jest kontynuacją Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si, który co roku od 5 lat odbywa się w Świdnicy. Tym razem jednak – Marzena Michalec, inicjatorka wydarzeń, postanowiła zachęcić panie do wspólnego zatańczenia pod wodzą wspaniałych instruktor zumby i danceholl. Wśród nich między inny Ewa Zapolny, społeczniczka, organizatorka największego w regionie maratonu Zumba Love w Strzegomiu.

- Nasze wspólne tańczenie będzie wyrazem wsparcia, a energia jaka się z niego wyzwoli pójdzie w świat! Chcemy w ten sposób okazać naszą solidarność dla kobiet, które najbardziej tego potrzebują czyli takich , które obecnie chorują na raka piersi. A jest ich w Polsce co roku ok. 17 000, a ponad 5 000 z nich umiera - podkreśla Marzena z fundacji w biegu.

W programie nie zabraknie także edukacji wprost od doświadczonej doktor Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec. Pani doktor wytłumaczy w swoim wystąpieniu czy nasz styl życia ma związek z chorowaniem na raka?

O swojej historii z rakiem piersi opowie także Kasia Boodie, która zachorowała będąc w ciąży. Trafiła pod opiekę fundacji RakandRoll, która wspiera kobiety chorujące na raka w ciąży, nazywając je Boskimi Matkami i otaczając opieką także tą lekarską.

Dla pierwszych 60 zapisanych pań, czeka zestaw powitalny z kosmetykiem i wymowną koszulką z napisem bosko tańczę.

Zapisy bezpośrednio przez poniższy link => http://bit.ly/DanceZapisy
Lub przez stronę: kobietawbiegu.pl / WYDARZENIA / dance, pink, breast.

PROGRAM IMPREZY:

I część edukacyjna:

17:40 - dr Ewa Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec

18:15 II część taneczna

18:10 Rafał Gajdzik, taniec kobiecości!
18:30 Ewa Zapolna, zumba show!
19:00 Boska Kasia! Zdrowa od nowa.
19:30 Kinga Sowa, danceholl – wspólne kroki taneczne w rytm danceholl.
19:50 – ZAKOŃCZENIE

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group