Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inauguracja przy pustych trybunach

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 16:20
Aktualizacja: 16:23
Autor: MDvR
Świdnica: Inauguracja przy pustych trybunach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Klub Sportowy Polonia/Sparta Świdnica z przykrością informuje, że mecz z Chrobrym Głogów zaplanowany na 14 sierpnia w Świdnicy odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem podjęcia takiej decyzji są wchodzące z dniem
1 sierpnia 2010 r. zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

„Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r.” oraz „Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 czerwca 2010 r. w sprawie warunków bezpieczeństwa, jakie powinny spełniać stadiony, na których mogą odbywać się mecze piłki nożnej” jasno precyzują warunki organizacji meczu piłki nożnej i związane z nim wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

Mecz z Chrobrym Głogów został zakwalifikowany przez policję jako mecz podwyższonego ryzyka, który podlega specjalnym zapisom dotyczącym infrastruktury obiektów. Stadion świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie spełnia wymogów minimalnych dotyczących meczów podwyższonego ryzyka, w związku z czym organizator zmuszony jest do rozegrania spotkania bez udziału publiczności. Świdnicki stadion nie posiada systemu kamer monitorujących obiekt i jego najbliższe otoczenie wraz z parkingami. Nie posiada również systemu elektronicznego zapisu obrazu, który pozwoliłby na identyfikację osób biorących udział w imprezie.

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Piłkarski Polonia-Sparta Świdnica starają się nieustannie ulepszać infrastrukturę obiektu, jednakże spełnienie zapisów określonych w ustawie wymaga czasu i dużych nakładów finansowych. Przyjmując zasadę zapewnienia bezpieczeństwa jak najważniejszego kryterium organizacji imprezy, wierzymy, że decyzja o rozegraniu meczu z Chrobrym Głogów bez udziału publiczności znajdzie zrozumienie wśród sympatyków piłki nożnej w Głogowie i Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group