Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Inne dożynki

Środa, 2 września 2020, 15:49
Autor: red
Żarów: Inne dożynki
Fot. UM Żarów
Tegoroczne dożynki gminne w Żarowie, ze względu na pandemię koronawirusa, będą miały inny charakter niż do tej pory.

Uroczystości dożynkowe ograniczone zostały do wspólnej mszy świętej dziękczynnej w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. W niedzielę, 6 września rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i mieszkańcy będą dziękować za plony zebrane na roli.
- Dożynki są największym i najpiękniejszym świętem rolników w ciągu roku. Są one ukoronowaniem całorocznej pracy na roli. Nie zrezygnowaliśmy z obchodów tegorocznego święta plonów, ale w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców będą one inne niż zwykle. Nie będzie barwnego korowodu ulicami miasta, zabraknie też stoisk dożynkowych i degustacji tradycyjnych potraw. W tym roku spotkamy się na uroczystej mszy dożynkowej, która odprawiona zostanie w intencji rolników. Tam podziękujemy Panu Bogu za plony, a rolnikom przekażemy wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud. Wszystkie wydarzenia, które dotychczas towarzyszyły dożynkom gminnym zostały w tym roku odwołane – mówi Marta Jarosz z Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Uroczysta msza dożynkowa zaplanowana została na 6 września 2020r. o godz. 13.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Taka decyzja została podjęta podczas wspólnej narady z sołtysami wszystkich wsi w gminie Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group