Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Integracja muzyczna

Sobota, 17 grudnia 2022, 11:46
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
Świebodzice: Integracja muzyczna
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Przedświąteczny czas, zapełniony ciepłymi ludzkimi relacjami, ma wyjątkową wartość. Zwykle towarzyszą mu wzruszenia, dobre słowa, miłe gesty.

Dzięki wsparciu Fundacji Orange (w ramach projektu ,,Poniesie nas kolęda”) 14 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów ww. Zespołu oraz kl. 1 c Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Jego celem były: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, przeciwdziałanie stygmatyzacji dzieci niepełnosprawnych oraz realna integracja poprzez szeroko rozumiane uspołecznienie.

Na niecodzienny charakter imprezy miał wpływ przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tenora – pana Marcina Malinowskiego. Zaśpiewał ona dla nas i razem z nami przypominając o pięknie rodzimych tradycji. Podarował nam swym występem wzruszenie, ale i wiele radości.

Uczniowie obu szkół także wymienili się artystycznymi dokonaniami, a po zabawach muzyczno–ruchowych usiedli do wspólnego ,,łasuchowania” tradycyjnych świątecznych pierniczków i ciasteczek, przygotowanych przez rodziców dzieci z kl. 1 c. Święta coraz bliżej i nasze serca otwierają się na potrzeby innych Zapewne tak będzie już zawsze.

Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group