Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Interaktywne monitory

Wtorek, 14 grudnia 2021, 13:06
Autor: red
Goczałków: Interaktywne monitory
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie przystąpiła do Program "Aktywna Tablica" 2021–2024, pozyskując kwotę 14 tys. zł z budżetu państwa oraz 3,5 tys. zł z organu prowadzącego, czyli z gminy Strzegom.

Z łącznej kwoty wsparcia finansowego wynoszącego 17,5 tys. zł zakupiono 3 monitory interaktywne. To nowoczesna technologia, która umożliwia prowadzenie atrakcyjnych i nieszablonowych zajęć.

Nasza szkoła podąża za nowoczesnością, kładząc nacisk na wszechstronny rozwój swoich uczniów oraz doceniając różnorodność metod nauczania i możliwość bezpośredniego zaangażowania uczniów w przebieg lekcji. Monitory, dzięki dotykowym ekranom, pozwalają na prowadzenie interaktywnych, angażujących zajęć w szkole. Monitor umożliwia także rysowanie i pisanie na ekranie za pomocą klawiatury, pisaka, a nawet po prostu palcem. Istnieje także możliwość wklejania grafik i obrazków, co dodatkowo może uatrakcyjnić zajęcia na lekcji. Wysoka jakość obrazu monitora pozwala na prezentowanie różnorodnych, nawet bardzo szczegółowych treści.

"Aktywna tablica" to kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2020-2024. W ramach tej edycji rząd dofinansowuje placówkom oświatowym zakup nowoczesnych technologii, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii, laptopów oraz zestawów dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group