Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Intermarché promuje honorowe krwiodawstwo w Świdnicy

Czwartek, 10 października 2013, 11:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red.
12 października, w ramach kampanii Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Świdnicy będą mogli wziąć udział w akcji edukacyjnej promującej honorowe krwiodawstwo. Muszkieterowie zapraszają wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat honorowego krwiodawstwa oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już po raz szósty Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizuje akcję honorowego krwiodawstwa, w ramach której prowadzone są zbiórki krwi oraz kampanie edukacyjne. Tegoroczna edycja „Zbieramy krew dla Polski” rozpoczęła się 8 maja i potrwa do końca października. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiają się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 131 miejscowościach w całej Polsce. Z kolei w 24 miastach, w tym w Świdnicy, organizowane są kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Kampania edukacyjna w Świdnicy zostanie przeprowadzona 12 października w godz. 10:00-14:00 na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Marie Curie-Skłodowskiej 2.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji edukacyjnej, będą mogli uzyskać bliższe informacje oraz otrzymać materiały dotyczące honorowego krwiodawstwa. Muszkieterowie i PCK przygotowali dla mieszkańców Świdnicy również dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć akcji, w tym pokazy pierwszej pomocy.

-Wraz z PCK organizujemy od kilku lat kampanię promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej pragniemy pomóc ratować ludzkie życie, szpitalom, które borykają się z problemem niedoboru krwi. Oprócz poboru krwi prowadzimy także kampanie edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy Polaków na temat honorowego krwiodawstwa. W tym tygodniu wraz z PCK będziemy promować honorowe krwiodawstwo również w Świdnicy i chcielibyśmy zaprosić na to wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Celem przewodnim „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się krwią. Od początku istnienia akcji, Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 7600 litrów krwi.

Więcej informacji na temat akcji będzie można znaleźć na plakatach i ulotkach, w Radiu Muszkieterów działającym na terenie sklepów, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group