Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1131
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje strażników

Niedziela, 18 października 2020, 11:08
Autor: red
Świdnica: Interwencje strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 9–15 października 2020 roku.

9.10.2020r. godz.1712 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn palących papierosy na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. W miejscu tym obowiązuje bezwzględny zakaz palenia. Dodatkowo należy pamiętać, że w miejscach ogólnodostępnych nałożony jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie ma w tym przypadku zwolnień dla miłośników tytoniu. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali obu mężczyzn za palenie papierosów w miejscu niedozwolonym i pouczyli o obowiązku noszenia maseczek w miejscach ogólnodostępnych.

09.10.2020r. godz.13.20– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dewastacji pomnika na Placu Grunwaldzkim przez grupę młodzieży. Skierowani na miejsce strażnicy nie potwierdzili zgłoszenia, gdyż młodzież jedynie siedziała na cokole pomnika. Interwencja jednak zakończyła się nałożeniem mandatu, gdyż jedna w tych osób spożywała alkohol.

09.10.2020r. godz.20.01 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej na wózku inwalidzkim, która w rejonie sklepu „Biedronka” przy ulicy Kliczkowskiej zaczepiała przechodniów. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Jak ustalono, osoba ta była skierowana do schroniska im. Świętego Brata Alberta przez jedną z gmin z powiatu wałbrzyskiego, jednak w związku z niestosowaniem się do obowiązującego tam regulaminu, mężczyzna został usunięty z ośrodka. Od tego czasu funkcjonował jako bezdomny na terenie naszego miasta. W związku z faktem, iż w stosunku do jego osoby straż miejska wielokrotnie podejmowała interwencje w związku z agresywnym zachowaniem, spożywaniem alkoholu, zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, wspólnie z pracownikiem MOPS podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do jego macierzystej gminy, gdzie został on przekazany pod opiekę pracownikom socjalnym.

14.10.2020r. godz.14.04 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego w kłębowisku szmat w Zaułku Kupieckim. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że sprawa dotyczy znanego nam doskonale bezdomnego Janusza Ch. Mężczyzna wielokrotnie przebywał w schronisku dla bezdomnych, jednak za każdym razem był z niego usuwany w związku z nadużywaniem alkoholu. Straż miejska wraz z pracownikami MOPS wielokrotnie interweniowała w stosunku do tego mężczyzny oferując mu daleko idąca pomoc. Niestety nigdy nie był nią zainteresowany. Janusz Ch. był wielokrotnie karany przez sąd za naruszanie porządku prawnego, kary te nie zmieniły jego zachowania. W chwili obecnej problem ten pozostaje nierozwiązany.

15.10.2020r. godz.14.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na chodniku w rejonie Placu Drzymały. Osoba zgłaszająca nie była w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat, gdyż odeszła z tego miejsca. Natychmiast we wskazany rejon udał się patrol straży miejskiej. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. Szybko udało się dobudzić kobietę, która był pod wpływem alkoholu. „Poszkodowaną” przekazano pod opiekę rodziny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group