Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje strażników

Niedziela, 13 grudnia 2020, 7:56
Autor: red
Świdnica: Interwencje strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 4–10 grudnia 2020 roku.

04.12.2020r. godz.11.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące braku internetu w jednym z mieszkań przy ulicy Pułaskiego. Kobieta nie mogła w żaden sposób dodzwonić się do operatora sieci. Sprawa wbrew pozorom była poważna, gdyż syn zgłaszającej nie mógł uczestniczyć w ważnych zajęciach szkolnych prowadzonych zdalnie. Dyżurny straży również nie mógł dodzwonić się do operatora dostarczającego internet. Postanowił wysłać do ich siedziby radiowóz w celu wyjaśnienia sprawy. Na szczęście awaria szybko została usunięta przez dostawcę internetu o czym poinformowała mama ucznia.

04.12.2020r. godz.22.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w rejonie Placu Grunwaldzkiego w pobliżu Komendy Straży Miejskiej. Impreza została natychmiast przerwana przez przybyły na miejsce patrol. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

07.12.2020r. godz.15.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety, która została uwięziona w swoim mieszkaniu na Placu Drzymały. Lokatorka zatrzasnęła drzwi, a gdy później chciała je otworzyć okazało się, że z jakichś przyczyn jest to niemożliwe. Skierowany na miejsce patrol uwolnił kobietę, otwierając drzwi wejściowe z zewnątrz kluczem wyrzuconym przez okno.

10.12.2020r. godz.9.46 – patrol straży miejskiej dokonał kontroli rejonu ulicy Przyjaźni w związku z podejrzeniem spalania odpadów. Patrol potwierdził, że z komina wskazanej posesji wydobywa się czarny dym. W lokalu dokonano stosownej kontroli. Stwierdzono, że w piecu spalany jest wyłącznie węgiel i drewno. Ponadto nieruchomość ta była już kontrolowana w tym samym zakresie w ubiegłym tygodniu. Wówczas również nie stwierdzono nieprawidłowości. Niestety spalanie węgla, który jest w wielu gospodarstwach domowych podstawowym źródłem ciepła, może stanowić poważną uciążliwość dla okolicznych mieszkańców.

10.12.2020r. godz.16.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od Oficera Dyżurnego KPP dotyczące chłopca z innej miejscowości, który zaginął na terenie Świdnicy. Informacja o zdarzeniu wraz z rysopisem została przekazana patrolom straży. Intensywne poszukiwania przyniosły pozytywny rezultat. O godzinie 20.13 chłopiec został zauważony przez strażników na przystanku przy ulicy Sikorskiego. Został on przekazany mamie, która przyjechała na miejsce wraz z patrolem Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group