Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencji nie brakuje

Sobota, 29 lutego 2020, 7:17
Aktualizacja: 15:19
Autor: red
Świdnica: Interwencji nie brakuje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21–27 lutego 2020 roku.

21.02.2020r. godz. 11.57 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie od pracownika biblioteki publicznej przy ulicy Franciszkańskiej, dotyczące nietrzeźwej osoby śpiącej w holu. Wygląd jak i zapach śpiącego mężczyzny utrudniał zainteresowanym korzystanie z biblioteki. Skierowani na miejsce funkcjonariusze rozpoznali bezdomnego Marka H., który w minionym okresie wielokrotnie w podobny sposób utrudniał podróżnym korzystanie z poczekalni dworca PKP. Mężczyzna odmówił przyjęcia zaoferowanej przez strażników pomocy i oddalił się.

O godzinie 19.02 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego śpiącego na klatce schodowej przy ulicy Saperów. Po przybyciu patrolu, okazało się, że był to ten sam mężczyzna. Pomimo, że w schronisku czeka na niego wolne miejsce, nie jest on zainteresowany pobytem w tym miejscu.

22.02.2020r. godz. 10.34 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie o odkrytych studzienkach kanalizacyjnych w rejonie ulicy Esperantystów na wysokości stacji paliw. Skierowany na miejsce patrol po sprawdzeniu terenu odnalazł pokrywy studzienek, które osadzono we włazach. Prawdopodobnie pokrywy miały stać się łupem „złomiarzy”.

23.02.2020r. godz. 12.20 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku przy ulicy Chrobrego. Natychmiast na miejsce skierowano patrol oraz powiadomiono straż pożarną i administratora. Na miejscu strażnicy nie zlokalizowali źródła ognia. Wkrótce okazało się, że dym wydobywa się z przewodów wentylacyjnych. Okazało się, że na skutek rozszczelnienia przewodów kominowych dym przedostał się do wentylacji budynku. Wygaszono piece i zakazano palenia do czasu usunięcia nieszczelności.

24.02.2020r. godz. 10.05 – mieszkaniec jednej z kamienic przy ulicy Księżnej Agnieszki zgłosił, iż jego sąsiadka pali w piecu podkładami kolejowymi. Skierowani na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę, stwierdzając, że w piecu spalane jest impregnowane drewno pochodzące prawdopodobnie ze starych wagonów kolejowych. Właścicielka mieszkania twierdziła natomiast, że jest to faktycznie drewno z wagonów, jednak nie jest impregnowane. Strażnicy zakazali palenia tym materiałem i pobrali próbki popiołu do badania. Jeżeli okaże się, że drewno było impregnowane, właścicielka mieszkania za spalanie tego typu opału będzie odpowiadała przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

26.02.2020r. godz. 14.55 – dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym w toalecie poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu patrol stwierdził, że leżący w toalecie mężczyzna spożył prawdopodobnie denaturat i poważnie zanieczyścił to pomieszczenie. Z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Wezwano na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe. Lekarz podjął decyzję o zabraniu mężczyzny do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group