Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencji w brud

Niedziela, 12 marca 2023, 9:52
Aktualizacja: 12:53
Autor: red
Świdnica: Interwencji w brud
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 3 do 9 marca 2023 roku.

03.03.2022r. godz.18.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety w podeszłym wieku, która przebywała na przystanku przy ulicy Zamenhofa. Osoba ta była zagubiona, nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Skierowani na miejsce strażnicy również niczego nie ustalili. Podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce pogotowia ratunkowego. Na szczęście chwilę potem kobietę rozpoznała osoba, która akurat przechodziła obok przystanku. Odwołano ratownictwo medyczne. Starsza pani szybko trafiła do miejsca zamieszkania gdzie przekazano ją pod opiekę córki.

06.03.2023r. godz.5.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Wrocławskiej. Kobieta prosiła o pomoc, gdyż jej chory mąż spadł z łóżka i nikt nie chciał jej pomóc. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko rozwiązali problem. Chory został przeniesiony do łóżka.

06.03.2023r. godz.9.36 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące chorej matki, która spadła z łóżka. Tym razem pomoc była potrzebna na ulicy Księżnej Agnieszki. Skierowany na miejsce patrol szybko rozwiązał problem podnosząc i umieszczając w łóżku chorą.

06.03.2023r. godz.10.18– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony Galerii Świdnickiej dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przed wejściem do galerii. Patrol potwierdził zgłoszenie. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu w związku z powyższym wezwano zespół ratownictwa medycznego. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

08.03.2023r. godz.10.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób spożywających alkohol na terenie Parku Centralnego. Patrol straży miejskiej szybko przerwał libację alkoholową karząc biesiadników mandatami karnymi. Strażnicy nie przyjęli do wiadomości tłumaczenia – „ że to przecież Dzień Kobiet”.

08.03.2023r. godz.15.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ulicy Łukowej. Na miejscu zastano Dariusza S., osobę bezdomną. Był on już wielokrotnie karany za podobne zachowania. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a w dniu następnym Sąd Rejonowy w Świdnicy ukarał go za ten czyn karą 30 dni aresztu.

08.03.2023r. godz.19.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy młodzieży przebywających na poczekalni dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Młodzież spożywała alkohol, zaśmiecała poczekalnię. Skierowany na miejsce patrol zakończył te ekscesy karząc mandatami karnymi sprawców.

08.03.2023r. godz.20.07 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące tej samej grupy młodzieży co powyżej. Tym razem młodzież przeniosła się na poczekalnię dworca PKP przy ulicy Dworcowej. Również te incydenty zostały szybko zakończone przez strażników. Tym razem funkcjonariusze wypisali 5 mandatów karnych.

09.03.2023r. godz.20.03 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety, która spożywała nalewkę na poczekalni autobusowej przy ulicy Kolejowej a następnie rozbiła ją. Na miejscu interweniował patrol straży miejskiej. Za swe czyny kobieta odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group