Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencji w brud

Niedziela, 4 czerwca 2023, 7:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
Świdnica: Interwencji w brud
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 26 maja do 1 czerwca 2023 roku.

27.05.2022r. godz.14.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące roju pszczół wiszącego przy jednej z posesji na ulicy Kliczkowskiej. Powiadomiono zarządcę nieruchomości oraz pszczelarza z którym współpracuje nasza jednostka. Rój pożytecznych owadów został uratowany i na pewno znajdzie nowy dom w pasiece.

29.05.2023r. godz.18.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Wiśniowej dotyczące drażniącego, chemicznego zapachu w rejonie miejsca zamieszkania. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sytuacja ta powtarza się regularnie już od wielu lat. W sprawie tej toczą się postępowania, jednak na chwilę obecną problem nie został wyeliminowany. Mieszkańcy tego rejonu cały czas są narażeni na poważne uciążliwości.

29.05.2023r. godz.21.04 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w Parku im. Jana Kasprowicza. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Został on umieszczony w Policyjnej Izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swe zachowanie w dniu następnym został ukarany mandatem karnym.

31.05.2023r. godz.11.36– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierowcy, który w podwórzu przy ulicy siostrzanej wjechał pojazdem w pojemniki na odpady, przewracając jeden z nich. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca kolizji dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów i taranując pojemniki usiłował zaparkować samochód. Gdy przechodnie zwrócili mu uwagę na przewrócony pojemnik i rozrzucone odpady doszło do awantury. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. Na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął sprawę i zastosował wobec sprawcy środki przewidziane w prawie wykroczeń.

01.06.2023r. godz.18.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa biegającego bez opieki w rejonie ulicy Ofiar Oświęcimskich. Pies biegał po jezdni, chował się pod pojazdami. Sytuacja była poważna, gdyż w każdej chwili mogło dojść do kolizji z jadącymi samochodami. Na miejsce wezwano pracowników świdnickiego schroniska dla zwierząt. Pies został schwytany i trafił do schroniska, gdzie oczekuje na swego właściciela, którego czeka jeszcze spotkanie ze strażą miejską i wyjaśnienie przyczyn ucieczki zwierzęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group