Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Intuicyjny przewodnik

Czwartek, 7 lipca 2022, 15:24
Autor: red
Żarów: Intuicyjny przewodnik
Fot. organizatorzy
Fundacja Inicjatywa B zaprasza na interdyscyplinarne wydarzenie realizowane w ramach programu stypendialnego dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu „PARK51. Kontynuacje” powstał „Intuicyjny przewodnik po Parku Miejskim w Żarowie”, który wydany został w formie składanej mapy zawierającej aktualną na 2022 rok topografię parku uwzględniającą kolekcję drzew oraz inne merytoryczne wiadomości, pozwalające zainteresowanym osobom pójść na spacer do żarowskiego parku i zostać w nim nieco dłużej niż zwykle.

- W ramach zapowiadanego projektu stworzymy ścieżkę audialną, przeprowadzimy serię spacerów. Aby unaocznić uczestnikom wydarzenia znaczenie Parku Miejskiego dla gminy Żarów zaprezentujemy panel tematyczny składający się z: kontekstu historycznego, który przedstawi Zbigniew Malicki, krótkiego omówienia drzewostanu przygotowanego przez Dendrologię Sobolewski oraz wystąpienia Agnieszki Gołuch z Urzędu Miejskiego w Żarowie, która opowie o zbliżającej się rewitalizacji parku. W przewie pomiędzy wystąpieniami uczestnicy projektu wybiorą się na spacer po żarowskim parku, aby zapoznać się z efektem pracy nad ścieżką dźwiękową uwzględniającą 12 wybranych drzew. Podczas moderowanego przejście po ścieżkach (i nie tylko) wyemitowane zostaną edukacyjne nagrania audio (…) – czytamy na Facebooku Fundacji Inicjatywa B.

Dodatkowym punktem programu będzie analiza i omówienie publikacji, jaką jest „Intuicyjny przewodnik po Parku Miejskim w Żarowie” oraz jego bezpłatna dystrybucja wśród obecnych gości wydarzenia.

Organizator wydarzenia jest Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace oraz Gmina Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group