Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Inwestują w turystykę

Piątek, 14 kwietnia 2023, 15:11
Autor: red
Gmina Świdnica: Inwestują w turystykę
Fot. Gmina Świdnica
W gminie Świdnica ponad 6,7 mln zł. rządowej pomocy jest przeznaczone na rozbudowę infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy, w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych (RFIL).

W efekcie powstanie 5 stanic rowerowych (w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie), przystań kajakowa, kładka pieszo-rowerowa, 2 singletracki i punptrack. Obecnie trwają prace przy budowie dwóch stanic rowerowych w Burkatowie i w Wilkowie. Do końca maja br. zakończy się modernizacja i dostosowanie szatni w Bystrzycy Górnej do potrzeb stanicy rowerowej. Łączna wartość zawartych już umów opiewa na kwotę ponad 7,48 mln zł, a to jeszcze nie koniec. Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy budowy stanicy w Lubachowie. Obiekt zlokalizowany będzie w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy istniejącym już parkingu. W planach jest jeszcze budowa pumptracka.

Na realizację zadania w Burkatowie wydatkowanych zostanie ponad 1 mln 601 tys. złotych, a zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2023 roku. Do końca listopada planowane jest rówineż zakończenie prac przy budowanie stanicy rowerowej w Wilkowie. Wartość umowy to ponad 1,82 mln zł. W grudniu mają zakończyć się roboty przy budowie stanicy w Bystrzycy Dolnej, które pochłoną 1,59 mln zł. Jako pierwsza zostanie ukończona modernizacja i dostosowanie szatni sportowej w Bystrzycy Górnej na potrzeby węzła sanitarnego dla potrzeb stanicy rowerowej z polem biwakowym w ramach zadania: Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy. Wartość realizowanych prac opiewa na kwotę 439,9 tys. zł.

Do końca lipca miłośnicy jednośladów będą mogli korzystać z tras rowerowych typu singletrack. Trasy te powstaną w Bystrzycy Górnej (ścieżka o łącznej długości 5670 metrów) oraz Lubachowie (tor treningowy o długości 528 metrów). Łączny koszt wykonania to 735 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group