Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Inwestycja w naukę – inwestycją w przyszłość

Środa, 5 lutego 2014, 13:30
Aktualizacja: 13:32
Autor: red.
Gmina Świdnica: Inwestycja w naukę – inwestycją w przyszłość
Fot. użyczone
– Kluczem do sukcesu jest m.in. wiedza i wykształcenie. Inwestycja w naukę jest najlepszą inwestycją w przyszłość – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas wręczenia stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe za I półrocze roku szkolnego 2013/2014.

Uroczystość zgromadziła wyróżnionych uczniów, ich rodziców, wychowawców i dyrektorów szkół. Nie zabrakło radości, wzruszenia i dumy z osiągnięć. Rozmawiano tez o przyszłości i zainteresowaniach.

- Dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i dla nas, władz samorządowych, jest jedno z najprzyjemniejszych spotkań w ciągu roku, bo jest to docenienie Waszej pracy, ale także wysiłków nauczycieli i rodziców – mówiła Teresa Mazurek podczas wręczania stypendiów w szkole podstawowej i gimnazjum w Lutomi Dolnej. Liczne nagrody, także i to stypendium same nie przychodzą do nikogo. Żeby być dobrym uczniem, oprócz wielu zdolności, trzeba również systematycznie pracować.

A jest się czym pochwalić, bowiem w tym roku szkolnym najwięcej stypendiów za osiągnięcia sportowe zostało przyznanych gimnazjalistom z Lutomi (20). To blisko 60% wszystkich wyróżnień w sporcie, w odniesieniu do wszystkich placówek oświatowych w gminie Świdnica. Dla porównania w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 przyznano 76 stypendiów za wyniki w nauce i 21 za osiągnięcia sportowe.

- Na koniec roku szkolnego z pewnością nasza szkoła będzie mogła pochwalić się większą liczbą stypendystów, bowiem dopiero od II semestru uczniowie klas IV mogą ubiegać się o nie ubiegać – mówiła Elżbieta Dolińska, dyrektor szkoły podstawowej w Lutomi.

Ilość przyznanych stypendiów naukowych i sportowych za I semestr roku szkolnego 2013/2014

Nazwa placówki - Stypendium naukowe - Stypendium sportowe

Gimnazja
Witoszów Dolny - 24 - 2
Pszenno - 26 - 2
Lutomia Dolna - 7 - 20
Suma stypendiów w gimnazjach - 57 - 24

Szkoły podstawowe
Bystrzyca Górna - 8 - 5
Lutomia Dolna - 4 - 2
Pszenno - 10 - 2
Mokrzeszów - 1 -
Grodziszcze - 5 -
Witoszów Dolny - 5 - 1
Suma stypendiów w szkołach podstawowych - 33 - 10

ŁĄCZNIE - 90 - 34

- Według ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli ok. 40% młodzieży nie uczęszcza na zajęcia z w-f. Przyczyny tego zjawiska są zarówno po stronie rodziców jak i samych uczniów. Dzisiejsza liczba przyznanych stypendiów za osiągnięcia sportowe w gimnazjum w Lutomi Dolnej jest zaprzeczeniem tej tendencji. I bardzo się z tego powodu cieszę – mówiła wójt gminy.

Stypendia mają postać nagród finansowych i wspierają uczniów w ich osiągnięciach. W tym roku szkolnym przyznano łącznie 124 stypendia na łączną kwotę 14.880 złotych.

- Dziękuję Wam drodzy uczniowie, że nie marnujecie swoich talentów, energii i zdolności. Wykorzystujecie swój potencjał i dajecie przykład kolegom i koleżankom, że warto się starać – powiedziała Teresa Mazurek wręczając stypendia. - Jestem przekonana, że zdobyta przez was wiedza, będzie procentowała w przyszłości. Otworzy Wam wiele drzwi – dodała.

(Janusz Waligóra UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group