Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Inwestycja w oświatę

Wtorek, 8 lutego 2022, 7:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
powiat świdnicki: Inwestycja w oświatę
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Jakie inwestycje w szkołach podległych powiatowi w bieżącym roku planuje przeprowadzić Powiat Świdnicki? Jakie kwoty przeznaczone zostaną na te cele? Poniżej przedstawiamy wstępne założenia planu inwestycyjnego powiatu na rok 2022 w infrastrukturę oświatową.

Priorytetem pozostaje dokończenie inwestycji pod nazwą „Termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy – II etap” rozpoczętej w roku poprzednim. W ramach prac planowane jest wykonanie kompletnej sieciowej instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 49,8 0kWp oraz dalszy etap termomodernizacji budynku. Koszt prac ma wynieść ok. 1 mln. zł.

To nie jedyne prace termomodernizacyjne w powiatową infrastrukturę oświatową. W 2022 roku planowana jest także modernizacja kotłowni w budynku Zespołu Szkół w Strzegomiu, modernizacja kotłowni w Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych, termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy (I etap) oraz przebudowa budynku głównego III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W planach jest także wykonanie dokumentacji projektowej dla dwóch inwestycji: termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i modernizacja kotłowni w budynku Zespołu szkół Ekonomicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 10. Całość prac pochłonąć ma kwotę blisko 5 mln. zł.

W ramach prac termomodernizacyjnych dokończona ma zostać inwestycja w Zespole Placówek w Bystrzycy Górnej. Również tam w planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Koszt dokończenia zeszłorocznej inwestycji to ok. 300 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group