Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Inwestycja w turystykę

Sobota, 14 stycznia 2023, 13:29
Autor: red
Gmina Świdnica: Inwestycja w turystykę
Fot. Gmina Świdnica
Gmina Świdnica przystępuje do realizacji zadań w ramach „Rozbudowy infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy – dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) w kwocie 6 779 103,29 zł . W ramach powyższego projektu realizowanych będzie 9 zadań. W 2022 r. rozpoczęto realizacje pierwszego zadania pn. „Modernizacja i dostosowanie szatni sportowej w Bystrzycy Górnej na potrzeby węzła sanitarnego dla potrzeb stanicy rowerowej z polem biwakowym”.

Wykonawcą robót w Bystrzycy Górnej jest firma „MAX” Leszek Dumicz z Wałbrzycha. Wartość zadania zgodnie z podpisaną umową wynosi 439 900,00 zł. W roku ubiegłym wykonano roboty rozbiórkowe w szatni sportowej. Planowany termin zakończenia zadania, to maj 2023 r.

W styczniu 2023 r. podpisano umowy na dwa kolejne zadania, tj. „Budowę stanicy rowerowej wraz z zagospodarowaniem terenu w Wilkowie” oraz „Budowę stanicy rowerowej oraz przystani kajakowej z zagospodarowaniem terenu w Burkatowie” z planowanym terminem zakończenia w listopadzie 2023 r. Łączna wartość umów wynosi 3,428 mln zł.

Obecnie prowadzone jest postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy w zakresie budowy kładki pieszo-rowerowej nad Bystrzycą w miejscowości Wiśniowa.

Przygotowywane są również dokumentacje przetargowe dla pozostałych 5 zadań w ramach RFIL, w celu ogłaszania kolejnych przetargów dot.

budowy stanic rowerowych w Bystrzycy Dolnej i Lubachowie wraz z zagospodarowaniem terenu,
oznakowania szlaków rowerowych i wdrożenia aplikacji turystycznej,
budowy single tracków w Lubachowie i Bystrzycy Górnej.
Foto: wizualizacja stanicy rowerowej w Wilkowie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group