Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Inwestycja za półmetkiem

Czwartek, 24 lutego 2022, 7:23
Autor: red
Strzegom: Inwestycja za półmetkiem
Fot. UM Strzegom
Budowa zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Konopnickiej w Strzegomiu przekroczyła półmetek.

Pod koniec bieżącego roku gmina odda do użytkowania blisko 80 mieszkań komunalnych oraz mieszkania dla osób niepełnosprawnych.
Jak informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, do tej pory wszystkie szeregi budynków zostały wyniesione do poziomu stropów nad parterem oraz częściowo do poziomu ścian nośnych 1 piętra. Trwają prace przygotowawcze do montażu wiązarów dachowych drewnianych. Murowane są również wewnętrzne ściany działowe parteru. Wraz z okresem wiosennym roboty budowlane nabiorą jeszcze większego tempa.

Przypomnijmy, w ramach projektu powstanie 79 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych oraz 6 mieszkań przygotowanych do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne, które będą wchodzić w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa ze środków Funduszu Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Planowana wartość dofinansowania wynosi ponad 10 mln zł, zaś wartość według umowy o dofinansowanie wynosi ponad 12,5 mln zł.

Nowo wybudowane budynki mają zostać oddane do użytkowania pod koniec 2022 r.

Wykonawcą inwestycji jest firma "ROKOM" Roboty Ogólnobudowlane i Renowacja Obiektów Zabytkowych H.G.I. Komorowscy Sp. j. z siedzibą w Kamiennej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group