Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inwestycje drogowe w Wałbrzychu trwają, a więc co nas czeka do końca roku

Poniedziałek, 15 września 2014, 11:43
Aktualizacja: 13:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Inwestycje drogowe w Wałbrzychu trwają, a więc co nas czeka do końca roku
Fot. red.
Wałbrzych wciąż jest wielkim placem budowy. Na wielu ulicach trwają remonty i przebudowy dróg. Część z nich kończy się jesienią, ale już wiadomo, że niektóre roboty będą kontynuowane w 2015 roku.

Kierowcy narzekają, że przejazd przez Wałbrzych zajmuje bardzo dużo czasu. Wiąże się to oczywiście z kilkoma bardzo ważnymi, wręcz kluczowymi, dla miasta inwestycjami drogowymi. Samorządowcy z prezydentem Romanem Szełemejem na czele proszą kierowców o cierpliwość i zwracają uwagę na fakt, że starają się nadrobić stracony dla miasta czas w zakresie remontów dróg.

Zacznijmy więc od ulicy Armii Krajowej. Tam roboty od początku szły zgodnie z planem. Zakończenie prac planowano na listopad, ale jest bardzo duża szansa, że te roboty zakończą się kilka tygodni wcześniej, a więc w październiku. Warto w tym miejscu powiedzieć, że remont obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni, ale też wymianę całej infrastruktury podziemnej, budowę chodników, oświetlenia.

Wjazd do Wałbrzycha od strony Świebodzic to największa i najbardziej kosztowna inwestycja Gminy Wałbrzych. Wyburzenia budynków mieszkalnych, budowa ronda na wysokości Palmiarni i wymiana nawierzchni, powstanie nowych przystanków autobusowych, budowa ponadto dwóch pasów ruchu w obu kierunkach – to kluczowe założenia. Roboty miały zakończyć się w tym roku, ale wiadomo, że nie wszystko uda się zakończyć w 2014 roku i jeszcze wiosną 2015 roku prace na tym odcinku będą kontynuowane, choć kierowcy mogą liczyć na pełną przejezdność już w grudniu.

Z tą inwestycją wiąże się też przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 35, a więc u zbiegu ulic Wrocławskiej, Uczniowskiej i de Gaulle’a. Tu roboty idą dość sprawnie. Powstaną dwa pasy ruchu w kierunku Podzamcza, także dwa pasy ruchu w kierunku centrum oraz lewoskręt dla jadących do WSSE.

Trwa również inwestycja związana z przebudową wiaduktu nad ulicą 1 Maja i remontem zachodniej nitki ulicy Sikorskiego. Prace na wiadukcie mają potrwać do końca października, może do pierwszych dni listopada. Wtedy też wiadukt zostanie oddany do dyspozycji kierowców. Także w listopadzie, najpóźniej w grudniu, mają zostać wyremontowane nawierzchnie związane z tym remontem.

Remont ulicy Niepodległości od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do Świdnickiej, potrwa prawdopodobnie do końca tego roku. Powstanie tam nowa nawierzchnia, chodniki, wymienione będzie oświetlenie.

Kończy się też powoli remont ulicy Gagarina. W październiku kierowcy już bez przeszkód powinni poruszać się po tej ulicy. Tu zamieniono kostkę brukową na asfalt i wyremontowano mocno sfatygowany most. W przyszłym roku prace będą kontynuowane na ulicy Lelewela.

Mieszkańcy Nowego Miasta codziennie mogą przyglądać się efektom prac przy ulicy Paderewskiego. Nowa jezdnia, chodniki, nowe oświetlenie z pewnością poprawią wizerunek tego rejonu miasta.

- Większość prac przebiega zgodnie z planem i harmonogramem – mówi prezydent Roman Szełemej. – Te inwestycje są dla miasta bardzo ważne i poprawi zdecydowanie stan naszych ulic i wizerunek miasta.

Radny Robert Rozmuski zgłosił na jednej z sesji problem stanu nawierzchni ulicy Mickiewicza i Niepodległości.
- Apeluję od dłuższego czasu o remont tych ulic, bo ich stan jest zły – mówi Rozmuski. – To jest długi odcinek o dość dużym natężeniu ruchu. Remontujemy wiele mniejszych ulic, a te od dłuższego czasu na ten konieczny remont nie mogą się doczekać.

Ewa Kłusek, skarbnik miasta, tłumaczy, że remont ulic Mickiewicza i Niepodległości będzie możliwy dopiero po tym, jak uda się wykonać konieczne prace pod tymi drogami, a związane z regulacją rzeki Pełcznica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group