Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Inwestycje w przychodni miejskiej w Świebodzicach

Czwartek, 30 listopada 2017, 15:13
Autor: red
Świebodzice: Inwestycje w przychodni miejskiej w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Nowy aparat rentgenowski i USG – to sprzęt, który pojawił się w Samodzielnym Publicznym Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach. Pacjenci już korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych.

Samorządowa przychodnia pozyskała dofinansowanie na zakup nowego sprzętu. Cały projekt opiewa na kwotę 1 021 000 zł, z czego 867 850 zł otrzymamy w ramach dofinansowania, które zostanie nam przekazane jako refundacja kosztów, które ponieśliśmy – mówi Adrian Szewczyk, dyrektor placówki.

W ubiegłym roku SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach opracował projekt dotyczący podniesienia jakości i zwiększenia dostępności usług medycznych. Projekt został zatytułowany „Poprawa jakości i dostępności świadczonych usług medycznych i diagnostycznych oraz wsparcie opieki koordynowanej przez SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach”.

Placówka złożyła wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 6.2 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną”. Świebodzicki wniosek oceniono pozytywnie i uplasował się na 11 miejscu spośród ponad 71 zgłoszonych i 38 wybranych do dofinansowania na Dolnym Śląsku.
- Dzięki temu mogliśmy wymienić ponad 10-letni, analogowy aparat RTG i zastąpić go nowych, cyfrowym urządzeniem najnowszej generacji. Zakupiliśmy również kolejny nowoczesny aparat USG klasy premium by diagnostyka ultrasonograficzna cały czas była u nas na najwyższym poziomie. Dodatkowo w celu poprawy komfortu pacjentów i diagnostyki laryngologicznej będzie możliwość wykonywania badań video endoskopowych – dodaje Adrian Szewczyk.

W ramach poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej został doposażony gabinet w nowoczesną LED-ową lampę zabiegową oraz narzędzia chirurgiczne do wykonywania zabiegów uwalniania cieśni nadgarstka.

Wszystkie gabinety lekarskie zostały wyposażone w nowoczesne monitory wysokiej rozdzielczości oraz nowoczesne i oszczędne drukarki.
Ostatnim zakupem w ramach projektu jest nowa dźwig osobowy, który zastąpił wyeksploatowaną windę.
- Cieszę się z nowych inwestycji w naszej przychodni, placówka samorządowa zapewnia opiekę zdrowotną kilkunastu tysiącom pacjentów, staramy się sukcesywnie poprawiać zarówno standard obiektu, jak i jego wyposażenie tak, by pacjenci mogli korzystać z usług na wysokim poziomie – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group