Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Inżynierowie z żarowskiego DSSE pokonali konkurencję ze świata

Środa, 23 sierpnia 2017, 13:12
Autor: red
Żarów: Inżynierowie z żarowskiego DSSE pokonali konkurencję ze świata
Fot. UM Żarów
World Champion Kaizen Competition 2017 – taki tytuł został przyznany zakładowi Daicel Safety Systems Europe z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Dzięki udziałowi w prestiżowym konkursie "Kaizen Competition" organizowanym przez Daicel Corporation, żarowska firma zajęła pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł oraz trzecie miejsce w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Konkurs odbył się wiosną w japońskim mieście Harima. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób z Japonii, Korei, Tajlandii, Chin, Stanów Zjednoczonych oraz Polski. Żarowski DSSE reprezentowało 20 osób.
- Jestem bardzo dumny, że w naszym zakładzie pracują tak kreatywne i zaangażowane osoby. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy okazało się, że mocno wyprzedziliśmy innych uczestników i jesteśmy mistrzami - tak komentuje zwycięstwo Yasushi Hiramatsu prezes DSSE.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzca otrzymał na okres roku specjalną flagę, która już od wielu lat wędruje od mistrza do mistrza, z kraju do kraju.
- Moment, w którym przekazano nam flagę był bardzo uroczysty i wzruszający. Było dla mnie nie lada wyzwaniem, aby opanować się i jak mówi tradycja, wygłosić mowę zwycięzcy - dodaje Anna Szot Lider zwycięskiej grupy, która na co dzień w DSSE zajmuje się jakością.

Po powrocie do Polski w żarowskim DSSE został zorganizowany uroczysty event, podczas którego wszyscy pracownicy, od kadry menadżerskiej po operacyjną, mogli zobaczyć video i fotorelację z konkursu, podpytać o szczegóły i zobaczyć z bliska flagę World Champion 2017. Firma za zwycięstwo otrzymała nagrodę finansową. Decyzją prezesa DSSE cała została przekazana na nagrody dla wszystkich pracowników. Każdy pracownik DSSE otrzymał sportową koszulkę oraz walizkę podróżną. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek w postaci tortu.
- Kaizen Competition to ważne wydarzenie, zarówno dla pracowników, jak i kadry zarządzającej. Nie możemy zapominać po co jest organizowana taka rywalizacja między oddziałami. Chodzi głównie o wzbogacenie firmy o szereg mądrych i innowacyjnych rozwiązań, które poprawią procesy zachodzące w firmie. Na tym m.in. polega filozofia Kaizen, która jest tak popularna w krajach azjatyckich. W naszym zakładzie cały czas wprowadzamy usprawnienia. Pracownicy otrzymują nawet nagrody za te najbardziej znaczące rozwiązania - mówi Dariusz Karolczak Dyrektor produkcji w DSSE.

Firmy z branży automotive na co dzień korzystają z zasad Kaizen. Kaizen to strategia działania, dzięki której następuje rozwiązywanie problemów w miejscu i czasie, w którym się one pojawiają. Kaizen zakłada wykorzystanie zasobów, aby organizacja mogła zwiększyć swoją produktywność, ale tak, aby nie musiała inwestować w nowe narzędzia pracy czy też technologie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group