Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inżynierska w przebudowie

Czwartek, 28 marca 2024, 9:07
Autor: red
Świdnica: Inżynierska w przebudowie
Fot. UM Świdnica
Ulica Inżynierska w Świdnicy połączy się z ulicą Wrocławską i Kliczkowską. Będzie to bardzo wygodny skrót dla mieszkańców tej części miasta, ale również spora oszczędność dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zmniejszy się czas przejazdu autobusów z bazy do centrum. Poprawi to także obsługę komunikacyjną terenów inwestycyjnych przyległych do dobudowanego odcinka ulicy oraz terenów fabrycznych w rejonie ul. Przemysłowej, co z kolei ułatwi wielu osobom dojazd do pracy.

Do końca miesiąca powinny zakończyć się roboty prowadzone przez ŚPWiK, polegające na przebudowie kolektora sanitarnego i sieci wodociągowej. Na nowobudowanym odcinku od ronda przy ul. Wrocławskiej trwają prace brukarskie, stawiane są krawężniki i obrzeża, układana jest kostka na chodnikach i zatokach postojowych. Na początku kwietnia na tym odcinku zostanie ułożona warstwa podbudowy zasadniczej oraz warstwa wiążąca z betonu asfaltowego. Pozwoli to na zmianę organizacji ruchu tak, aby dojazd do bazy MPK odbywał się od strony ul. Wrocławskiej. Na odcinku od ul. Przemysłowej do MPK obecnie połówkowo jezdnia jest korytowana i układane są warstwy stabilizacji cementowej.

Przypomnijmy, że remont obejmuje przedłużenie ulicy Inżynierskiej do ulicy Wrocławskiej, czyli budowę nowego odcinka o długości 312 metrów, a także przebudowę istniejącego odcinka ulicy o długości 414 metrów. Wykonana zostanie m. in. budowa i przebudowa jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i zatok postojowych oraz kanału technologicznego, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma Hypmar Hypta Mariusz. Jej koszt to prawie 7 milionów złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 60%. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2024 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group