Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Istnieją od 5 lat

Poniedziałek, 26 września 2022, 9:46
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Świebodzice: Istnieją od 5 lat
Fot. UM Świebodzice
W piątek, 23 września, w Dolnośląskim Klubie Harbińczyka w Świebodzicach odbyło się spotkanie potomków byłych mieszkańców chińskiego miasta Harbin.

Na zaproszenie Prezesa Aleksandra Jermakowa licznie przybyli zaproszeni goście, wśród których byli Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Posłanka na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Józef Siemasz, Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach Magdalena Pawiłojć, Komendant Szczepu Harcerskiego IMAGO Karol Marcyniuk. Zebranych przywitał Prezes, który poinformował, że DKH w Świebodzicach świętuje w tym roku 5-lecie istnienia. Podziękował wszystkim serdecznie za przybycie i zaangażowanie w chęć utrwalania pamięci o Polakach budujących z mozołem swoją małą Ojczyznę tysiące kilometrów od kraju. Wręczył również legitymacje dwójce nowych członków klubu.

Tematyka spotkania dotyczyła m.in. początków i rozwoju działalności kulturalnej polskiej społeczności w Mandżurii w pasie wywłaszczenia Kolei Wschodniochińskiej i działalności kulturalnej Polaków w Republice Chińskiej. Ciekawy wykład przygotował i przedstawił prof. Adam Winiarz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Burmistrz Miasta przekazał na ręce Prezesa Aleksandra Jermakowa kosz ze słodkimi upominkami, życząc dalszego rozwoju i realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group