Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Istnieje problem parkowania pojazdów na terenie Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 15 grudnia 2016, 17:04
Aktualizacja: 17:07
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
W Klubie „Bolko”, przy Pl.Grunwaldzkim w Świdnicy, odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy debata społeczna, dotycząca problematyki parkowania pojazdów na terenie naszego miasta.

Kłopot ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego w centrum Świdnicy, jak i kwestia kierowców niewłaściwie parkujących swoje pojazdy, to problemy, z którymi świdniczanie spotykają się na co dzień.

Powyższa sytuacja ma odzwierciedlenie m.in. w ilości tego typu zdarzeń zgłaszanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli uruchomionemu 5 października na terenie Dolnego Śląska internetowemu narzędziu, służącemu do kontaktów na linii mieszkańcy – policja.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy w Klubie „Bolko” przy Pl.Grunwaldzkim w Świdnicy zorganizowała debatę dla mieszkańców, poświęconą problemowi parkowania pojazdów na terenie naszego miasta.

Moderatorem spotkania był Specjalista Wydziału Prewencji świdnickiej komendy – nadkom.Robert Topolski. W prowadzeniu debaty uczestniczyli ponadto Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy – Marek Suwalski, Dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej – Maciej Gleba, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy – nadkom.Adam Jacek Pilch, Naczelnik Wydziału Prewencji tutejszej jednostki – podinsp.Adam Mazur oraz przedstawiciel Straży Miejskiej – st.insp.Robert Sawicki.

W debacie udział wzięli także prezesi spółdzielni mieszkaniowych, radni miejscy oraz oczywiście najważniejsi uczestnicy i jednocześnie adresaci spotkania, czyli mieszkańcy Świdnicy.

Debatę oficjalnym wystąpieniem rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy – nadkom.Adam Jacek Pilch, który przedstawił podstawy i cele spotkania, a także zaprosił uczestników do dyskusji.

Następnie głos zabrał Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy – Marek Suwalski. Mówił m.in. o gwałtownym wzroście liczby samochodów w naszym mieście, których ilość zwiększa się znacznie dynamiczniej, niż liczba wciąż powstających, nowych miejsc parkingowych.

Kolejnym etapem spotkania była omawiana przez Naczelnika Wydziału Prewencji tutejszej jednostki – podinsp.Adama Mazura prezentacja multimedialna, obrazująca problem parkowania pojazdów, w kontekście analizy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazane zostały ulice, na których najczęściej dochodzi do przypadków nieprawidłowego parkowania. Znalazły się wśród nich m.in. ul. Mikołaja Kopernika, Piotra Skargi, Jana Kilińskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Ignacego Prądzyńskiego, Ludwika Waryńskiego, Władysława Łokietka, czy Henryka Brodatego.

Wreszcie nastąpiła właściwa część debaty, czyli dyskusja pomiędzy uczestnikami spotkania. Mieszkańcy miasta oraz radni zadawali pytania dotyczące m.in. rozbudowy parkingów, kwestii związanych ze strefą płatnego parkowania, konieczności wykupowania przez mieszkańców centrum abonamentu za parkowanie w tej części miasta, czy sankcji dla kierowców pozostawiających swe pojazdy w miejscach niedozwolonych.

Przedstawiciele policji oraz samorządu odpowiadali na powyższe pytania i ustosunkowywali się do poruszanych kwestii. Zadeklarowano wolę rozbudowy miejsc parkingowych z uwzględnieniem lokalizacji proponowanych przez mieszkańców, podejmowanie zdecydowanych kroków w celu karania za przypadki nieprawidłowego parkowania oraz kontynuowanie idei tego typu debat, mających zwiększyć wpływ świdniczan na istotne dla nich kwestie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tolek 16-12-2016 11:06
Drodzy Świdniczanie. Problem powstał dzięki kilku czynnikom, które nie został wzięte przez miasto pod uwagę, a to ze względu na stan rozwoju umysłowego naszych radnych. Trzeba mieć troszkę żyłki futurysty i wizjonera, żeby w prosty sposób określić potrzeby mieszkańców wraz ze wzrastającym rozwojem techniki. Są jednostki w mieście, które zarządzają gruntami, ale tak jak w spółdzielni na Curie wolą spylić teren kolesiom niż postawić choćby strzeżony parking. Proboszcz też zagarnął niezły kawal ziemi i stoją tam...na palcach jednej nogi policzyć, księżowskie samochody. A co tam, baranki niech się tłoczą, a pośrednicy muszą mieć hektary na kilka samochodów. Każda instytucja patrzy na swoje działania przez pryzmat doświadczeń dyrektora, a Ci nie są skorzy do rozwoju, tylko do pobierania many.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group