Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: ITD do likwidacji

Piątek, 11 grudnia 2015, 8:51
Autor: opr.red.
Kraj: ITD do likwidacji
Fot. użyczone
Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński zapowiedział, że Inspekcja Transportu Drogowego zostanie zlikwidowana.

W ITD pracuje około 700 inspektorów. Zgodnie z zapowiedziami MSWiA, wszyscy oni zostaną włączeni do struktur policji. Policja też przejmie budżet, którym dotychczas dysponowała ITD.
- Chcemy doprowadzić do wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w tym także na drogach. Policja jest do tego lepiej przygotowana. Inspektorzy transportu drogowego , ponad 700 osób, przejdą do policji drogowej – mówi Zieliński.

W 2014 roku Najwyższa Izba Kontroli sporządziła raport i wskazywała w nim, że najlepszym rozwiązaniem byłoby włącznie ITD w struktury policji, a należy pamiętać, że roczny budżet ITD to 125 milionów złotych. NIK w swoim raporcie podnosił kilka bardzo ważnych kwestii, m.in. tę, że inspektorzy ITD mają ograniczone możliwości działania, o czym doskonale wiedzą kierowcy samochodów ciężarowych czy przewoźnicy prywatni świadczący usługi komunikacyjne. I te podmioty te ograniczone możliwości ITD wykorzystują na swoją korzyść.

Czy likwidacja ITD i włączenie inspektorów do struktur policji faktycznie zwiększy bezpieczeństwo na drogach? Czy kierowcy ciężarówek i prywatni przewoźnicy w większym stopniu będą przestrzegać przepisów i dbać o swoje pojazdy? Czas pokaże…

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group