Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: IV Jaroszowski Marszobieg Przełajowy

Wtorek, 11 października 2016, 9:15
Autor: red
Jaroszów: IV Jaroszowski Marszobieg Przełajowy
Fot. UM Strzegom
Wspaniałe Święto Sportu w Jaroszowie zorganizowali: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Społeczność Biegowa "Strzegomska Dwunastka" .

Od początku do końca imprezy panowała radosna atmosfera, poszczególne biegi dostarczały mnóstwo emocji, a rywalizacja na dystansach odbywała się w duchu fair play. Bardzo sprawnie działało biuro zawodów, które dokonywało zapisów do biegów i marszu, a panie z biura obdarzały wszystkich uczestników uśmiechami. Po raz kolejny dopisała wspaniała słoneczna pogoda. Uczestnicy mogli bawić się podczas rozgrzewki w rytmach zumby prowadzonej przez Ewę Zapolną, a później tańczyły dziewczęta z koła zabawowo - tanecznego.

Otwarcia marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie - Beata Jankiewicz, witając uczestników, kibiców i przybyłych gości, życząc równocześnie satysfakcji ze sportowej rywalizacji. Dokładnie o godzinie 11:00 wystartował pierwszy bieg dziecięcy. W sumie przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W samo południe na trasę wyruszyli uczestnicy biegu głównego, a kilka minut po nich chodziarze Nordic Walking.

Na biegaczy czekał posiłek - kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców jaroszowskiej szkoły.

Podczas marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy za jedyne 5 zł. Każdy los był nagradzany, a wszystkie dzieci uczestniczące w loterii otrzymały pastę do zębów. Zbierane były środki finansowe na zakup sprzętu sportowego do uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego. Sprzedano wszystkie losy.
Sprawna praca biura zawodów umożliwiła wcześniejsze, niż planowano, rozpoczęcie ceremonii nagradzania wszystkich uczestników, wręczenie podziękować osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali - losowanie nagród. Trzeba przyznać, że nagrody były bardzo atrakcyjne i było ich bardzo wiele. Główną nagrodą był rower MTB.

Każdy uczestnik sobotnich zawodów otrzymał medal lub dyplom i miał szansę na wylosowanie nagrody. Samo losowanie było bardzo emocjonujące, a uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna trafiła tym razem do ośmioletniego Marcina, który będzie miał okazję nauczyć się teraz jazdy na rowerze. Przy odbiorze nagrody niezbędna była pomoc starszego brata.

Na koniec trochę statystyki - 190 to nowy rekord frekwencji w marszobiegu, 115 - tylu było uczestników w biegach dzieci i młodzieży oraz 75 - tyle osób wystartowało w biegu głównym i marszu Nordic Walking. Z każdym kolejnym rokiem powiększa się ilość uczestników, co bardzo cieszy organizatorów i motywuje do podejmowania coraz większych wysiłków w przygotowaniach do kolejnej edycji Marszobiegu. W sobotę odbywało się kilka innych imprez biegowych na terenie województwa i tak liczna frekwencja świadczy o coraz wyższej randze zawodów. Do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy czy powiatu, lecz również całego Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group