Czytających: 1659

REGION: IV liga piłkarska: Kolejna wygrana AKS–u i kolejna porażka Żarowa

Wtorek, 24 listopada 2015, 14:14
W odmiennych nastrojach są sympatycy futbolu w Strzegomiu i Żarowie.

AKS Strzegom pokonał 1:0 Polonię Trzebnica. Nasz zespół stworzył sobie w tym spotkaniu kilka klarownych sytuacji do zdobycia goli, ale szwankowała skuteczność. Szanse mieli Wasilewski i Dobrowolski oraz Stępień. Na szczęście po raz kolejny defensywa AKS-u grała bardzo dobrze i nie pozwoliła rywalowi zdobyć gola. W 86. minucie miała miejsce decydująca akcja meczu. Wtedy to z kornera dośrodkował Jarosław Krzyżanowski, a Durajczyk strzałem z bliskiej odległości zapewnił AKS-owi komplet punktów.
- Niezmiernie trudny mecz. Mnóstwo niedokładnych podań z obu stron. Polonia Trzebnica zaprezentowała się w mojej ocenie lepiej niż GKS Kobierzyce – zwłaszcza przed przerwą. Po zmianie stron byliśmy bardziej zdeterminowani, by odnieść zwycięstwo. W czwartym kolejnym spotkaniu nie tracimy bramek, co mnie bardzo cieszy. W przerwie zimowej musimy pomyśleć, jak sprawić, by strzelać więcej goli. Brakuje nam trochę takiego kilera, który strzelałby gole seriami. Jeżeli pogoda będzie korzystna, to w najbliższą sobotę zagramy ostatnie zawody w tym roku – na wyjeździe w Bielawie – podsumował trener Jarosław Krzyżanowski.

AKS Granit Strzegom S. A. - Polonia Trzebnica 1:0 (0:0)

skład AKS-u: Nowak – Durajczyk, Bęś, Szymczyk, Sabat, J. Krzyżanowski, Sobczak, Demirow, Wasilewski (Górowski), Dobrowolski, Alwin (Stępień)

Kolejnej porażki doznali tymczasem gracze Zjednoczonych Żarów. Przegrali oni na własnym stadionie z Lotnikiem Jeżów Sudecki 2-3. Początek meczu to dwa gole dla rywali autorstwa Suchaneckiego i Gurgula. Kontaktowe trafienie miało miejsce w 23. minucie, a na listę strzelców wpisał się Łagiewka. W 70. minucie padł gol wyrównujący, a do swojej bramki trafił Białkowski. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Gurgula, który w 82. minucie ustalił wynik meczu. Dla żarowian najlepiej byłoby gdyby rozgrywki już dobiegły końca.

Zjednoczeni Żarów – Lotnik Jeżów Sudecki 2-3 (1-2)

ZJEDNOCZENI ŻARÓW-Bartłomiej Suchorabski-Mariusz Baziak,Maciej Bielski,Sławomir Okarma,Bartłomiej Czoch,Przemysław Drąg,,Łukasz Kaczmarczyk,Mateusz Kołodziej (80' Koluśniewski),Adam Łagiewka,Mariusz Łuczak (70' Kloc),Tomasz Rudnik

Wyniki:

Pogoń Oleśnica - Sokół Wielka Lipa - w pierwotnym terminie (21 listopada, 13:00) odwołany z powodu remontu stadionu
Zjednoczeni Żarów - Lotnik Jeżów Sudecki 2-3
BKS Bobrzanie Bolesławiec - Chrobry II Głogów 1-4
Orkan Szczedrzykowice - Piast Nowa Ruda 3-0
Granica Bogatynia - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1-4
Włókniarz Mirsk - GKS Kobierzyce 3-0
AKS Strzegom - Polonia Trzebnica 1-0
Olimpia Kowary - Bielawianka Bielawa 1-0