Czytających: 2306

REGION: IV liga piłkarska: Nasi bez punktów

Poniedziałek, 21 września 2015, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Zarówno AKS Strzegom jak I Zjednoczeni Żarów nie zaliczą minionego weekendu do udanych. Oba nasze zespoły poniosły porażki.

AKS Strzegom podejmował na stadionie w Świebodzicach lidera, a mianowicie ekipę Sokoła Wielka Lipa. W pierwszej połowie na boisku trwała wyrównana walka i AKS nie przestraszył się lidera i grał bardzo dzielnie. Oba zespoły skoncentrowały się na uważnej grze w defensywie i akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Ze strony strzegomian groźnie pod bramką rywala robiło się głównie po stałych fragmentach gry. Sokół zaatakował skutecznie w 35. minucie i objął prowadzenie. W drugiej odsłonie AKS dążył do zmiany wyniku i doprowadzenia do remisu. Miał ku temu okazję m.in Sobczak, lecz piłka po jego strzale odbiła się tylko od słupka. Sokół postawił kropkę nad ”i” w 80. minucie, kiedy podwyższył prowadzenie, choć zdaniem wielu kibiców w tej sytuacji faulowany był Nowak. Goście już do końcowego gwizdka kontrolowali wydarzenia na murawie i dowieźli wynik do końca.
- Dziwię się, że w tej sytuacji sędzia nie użył gwizdka. Faul był ewidentny. No cóż, ostatecznie przegraliśmy 0:2, chociaż muszę przyznać, że Sokół nie zagrał jakiegoś wielkiego meczu. Jest to zespół grający fizycznie, ale w odróżnieniu od Granicy Bogatynia zdecydowanie lepiej operuje piłką. Wszyscy rywale już od dłuższego czasu nie mogą znaleźć recepty na pokonania drużyny z Wielkiej Lipy. Martwi mnie to, że tracimy kuriozalne gole, sami nie wykorzystując dogodnych sytuacji bramkowych. To musi się zmienić – skomentował trener Jarosław Krzyżanowski.

AKS Granit Strzegom S. A – Sokół Wielka Lipa 0:2 (0:1)

AKS: Nowak – Durajczyk, Bęś, Gołąbek (Gawlak), Sabat, Krupnik (Stępień), Sobczak, Jarosław Krzyżanowski (D. Krzyżanowski), Alwin (Górowski), Demirow (Wasilewski), Dobrowolski (P. Matuszak).

Niestety, porażki doznali również Zjednoczeni Żarów, którzy nie sprostali Pogoni Oleśnica i ulegli gościom 1-3. Zespół z Żarowa miał jednak spore pretensje do trójki sędziowskiej prowadzącej te zawody, która zdaniem żarowian, popełniła kilka błędów, które rzutowały na wynik meczu.