Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: IV liga znów nie dla Victorii?

Niedziela, 1 sierpnia 2010, 21:27
Aktualizacja: 21:29
Autor: MDvR
Świebodzice: IV liga znów nie dla Victorii?
Fot. klub
Kompromitujące decyzje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Do rozpoczęcia nowego sezonu zostały niespełna dwa tygodnie, a wciąż nie wiadomo jakie zespoły zagrają w rozgrywkach IV–ligowych.

Po wycofaniu się z rozgrywek piłkarskiej III-ligi Ślęzy Wrocław i utrzymaniu się na tym szczeblu rozgrywkowym Orła Ząbkowice Śląskie „otwarły się drzwi” przed Victorią Świebodzice do gry na boiskach IV-ligowych. Świebodziczanie musieli jednak obejść się smakiem, bo prawo startu przyznano Orkanowi Szczedrzykowice. DZPN zaznaczył, że w przypadku problemów z licencją klubu ze Szczedrzykowic lub kolejnego wolnego miejsca następni w kolejce będą piłkarze Victorii. Nic bardziej mylnego. Z rozgrywek IV ligi wycofał się teraz Chrobry Nowogrodziec, a DZPN powstałą lukę chce wypełnić ekipą Ślęzy Wrocław.

Oficjalna strona klubowa Victorii Świebodzice powołuje się na statut Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej: Rozdział VIII - Awans-spadek i weryfikacja § 30, 7 "W przypadku konieczności uzupełnienia IV ligi do ilości 16-tu drużyn, awans uzyskują drużyny z drugich miejsc z klas okręgowych z najwyższą średnią punktową obliczaną jak w § 30 pkt 4."

Z regulaminu jasno wynika, że następnym zespołem w kolejce do udziału w rozgrywkach IV ligi powinni być zawodnicy ze Świebodzic. Po Piaście Żmigród i Orkanie Szczedrzykowice, czyli drużynom z lepszym współczynnikiem, które już przygotowują się do startu IV-ligi „drzwi otworem„ powinny stanąć przed świebodziczanami. DZPN ma jednak inny pomysł. W przeciągu kilku dni powinien zakończyć się cały ten cyrk, w którym DZPN kompromituje się każdą decyzją coraz bardziej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group