Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: IV Olimpiada Sportowa

Środa, 24 maja 2017, 15:21
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Strzegom: IV Olimpiada Sportowa
Fot. UM Strzegom
W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbyła się IV Olimpiada Sportowa "Ćwiczyć każdy może".

Do rywalizacji sportowej w stanęły dzieci ze Szkół i Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych.

W rozgrywkach typu "pięciobój" wzięły udział drużyny ze Strzegomia, Świdnicy, Wąsosza, Piławy Górnej oraz dwie drużyny z Wałbrzycha. Uczniowie mieli do pokonania różnego rodzaju zadania i tory przeszkód, liczyła się nie tylko zwinność, ale też celność. Punkty i miejsce uzyskane przez każdą drużynę miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami olimpiady. Organizatorem imprezy sportowej był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Koordynatorem oraz sędzią głównym z ramienia OSiR-u był Jerzy Majewski, natomiast koordynatorką z Zespołu Szkół Specjalnych była Pani Marlena Pudło-Świdurska - nauczycielka wychowania fizycznego.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych - Małgorzata Zaremba wraz z zastępcą burmistrza Strzegomia - Wiesławem Witkowskim dokonali oficjalnego otwarcia zawodów, życząc młodzieży powodzenia w sportowych zmaganiach.

Otwarcie olimpiady było, tak jak w latach ubiegłych, bardzo uroczyste i rozpoczęło się przemarszem zawodników oraz zaprezentowaniem się publiczności. Na płycie strzegomskiej hali sportowej zaprezentowała się także grupa taneczna z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Strzegomiu, która rozpoczęła oraz zakończyła sportowe zmagania wspaniałym występem. To był jeszcze jeden dowód na to, że integracja to świetny sposób na aktywność, ruch i wspólne działanie.

Nagrody ufundowane przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu - Grzegorza Luszawskiego: puchary oraz słodycze trafiły do każdej ze szkół. Organizator zapewnił uczestnikom słodkie bułki oraz wodę.

Uczestnikom sportowej rywalizacji dopisywał humor. Zmagania przebiegające zgodnie z zasadami walki fair play były bardzo zacięte.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w przeprowadzeniu olimpiady, opiekunom za przygotowaniu uczniów, a wszystkim sportowcom za wspaniałą rywalizację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group