Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 454
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

IV Polonijny Zjazd Strzegomian już wkrótce!

Wiadomości: Strzegom
Poniedziałek, 21 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:16
Autor: opr.red.
Fot. www.strzegom.pl
W dniach 25–27 września br. w Strzegomiu odbędzie się IV Polonijny Zjazd Strzegomian. To wydarzenie bez precedensu w najnowszej historii naszej gminy.

Dotychczasowe trzy edycje tego przedsięwzięcia miały miejsce na kontynencie północnoamerykańskim, w Kanadzie. Pomysł organizacji Kanadyjsko-Amerykańskiego Zjazdu Strzegomian powstał w 2012 r., gdy nasze miasto obchodziło 770-lecie nadania praw miejskich.

W tym roku burmistrz Zbigniew Suchyta wraz z Emilią Budzik (organizatorką trzech poprzednich zjazdów) z Kanady postanowili, że zjazd odbędzie się w Strzegomiu. Będą w nim uczestniczyć byli strzegomianie mieszkający na co dzień m. in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Austrii i Niemczech.

Trzydniowa impreza będzie wspaniałą okazją do rozmów o mieście, jego historii, mieszkańcach oraz życiu na emigracji. W ramach zjazdu odbędą się również wycieczki po Strzegomiu i okolicach. - Serdecznie zapraszamy naszych gości rozsianych po całym świecie do odwiedzenia Strzegomia. Chcemy pokazać, jak nasze miasto się rozwija i z dnia na dzień pięknieje - mówi burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group