Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: IV Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Środa, 5 listopada 2014, 7:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: red.
Świdnica: IV Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Fot. użyczone
„Pomoc społeczna – między terapeutą a urzędnikiem” to temat konferencji, która odbyła się dzisiaj w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Konferencja połączona została z Powiatowymi Obchodami Dnia Pracownika Socjalnego świętowanymi w naszym powiecie po raz czwarty.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w naszym kraju 21 listopada i jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, jednostek realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej oraz jednostek wspierających.

Konferencję uroczyście otworzył Zygmunt Worsa Starosta Świdnicki. Cieszę się, że obchodzimy to święto wspólnie. Działając razem i wzajemnie się wspierając możemy osiągać sukcesy w pracy społecznej – mówiła Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki.

Częścią artystyczną uroczystości był spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Uniwersytetu III Wieku pt: "Od czarodziejskiej różdżki do komputera czyli baśń o śpiącej królewnie Gryzeldzie". Uwagę zwracały piękne stroje aktorów, wysoki poziom gry aktorskiej oraz znakomita scenografia. Autorką scenariusza jest Teresa Cora, która wraz z Wandą Karaśkiewicz wyreżyserowała spektakl.

Aspekty pracy socjalnej przedstawił uczestnikom konferencji Tomasz Bilicki Prezes Zarządu Fundacji „Innopolis”, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zwrócił uwagę na trudności towarzyszące pracy socjalnej oraz propozycje rozwiązań, które zamiast dopomóc, dodatkowo obciążają pracowników. Kto zmieni ten świat? Dorośli czy może młodzież? My dorośli często nie potrafimy rozmawiać, nie mamy czasu na marzenia – pozostaje uwierzyć w młodych, przekazać im zrozumienie dla istoty pomocy społecznej i wspierać ich działania – mówił Tomasz Bilicki.

Pracownicy służb społecznych, w myśl wypełniania swojej życiowej misji jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi, na co dzień spotykają się w swojej pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi lub znajdującymi się w kryzysie. Po konferencji nie zbrakło więc podziękowań dla pracowników
tych służb i osób zaangażowanych we współpracę z nimi. Podziękowania powędrowały między innymi do przedstawicieli policji, Sądu Rodzinnego, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Wojewódzkiego, szpitala Latawiec oraz firmy szkoleniowej, która na co dzień wspiera działania Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za oddanie drugiemu człowiekowi, za serce włożone w codzienne wykonywanie obowiązków - mówiła Alicja Synowska.

Pracownik socjalny to zawsze więcej niż urzędnik, czasami więcej niż rodzina.

(Małgorzata Chodyniecka Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group